1500 жителів Романівського району вже уклали договори з сімейними лікарями

Жителі Романівського району вже активно долучаються до акції «Обери свого лікаря». За словами головного лікаря КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Романівської районної ради Олександра Галяса, успішному старту кампанії передувала велика підготовча робота. Насамперед ще наприкінці минулого року тут провели цикл навчань для медсестер та сімейних лікарів щодо заповнення декларації, зокрема правил внесення даних та підпису у декларації. Відповідно до угоди з системою eHealth кожній лікар має свій електронний підпис. Сімейні лікарі забезпечені комп’ютерами, які підключені до Інтернету. Так нещодавно Романівська райдержадміністрація та райрада виділили 90 тис грн, за які заклад придбав 6 нових комп’ютерів з принтерами за системою державних закупівель Прозоро.
У центрі ПМСД визначено відповідальну особу за проведення кампанії «Обери свого лікаря» – заступника головного лікаря Олену Володимирівну Гронську. У кожному закладі оформлено стенди з фото та короткою інформацією про кожного сімейного лікаря, заклади мають відповідні наліпки, які вказують, що тут можна обрати свого лікаря.
В районі проживає 20 тис 600 жителів. Лікарі впевнені, що кампанією будуть охоплені усі мешканці району. Зокрема, вже внесено дані на 1500 осіб. Щодня збільшується кількість тих осіб, які вже визначилися з сімейним лікарем та педіатром і підписали з ними декларацію. У Романівському районі лікарі в середньому щодня реєструють та підписують декларації з 20 особами.
«Проблеми виникали суто технічні лише у перші дні через збої у системі. Зараз жодних проблем немає. Ми працюємо на випередження, відповіді на усі запитання люди отримують, починаючи з реєстратури, або у Олени Володимирівни, мого заступника. Інколи звертаються до мене з таким провокативним запитанням: «А кого б ви порадили?» Велику роль ще зіграла проведена нами робота з мережею. Так, наприклад, 4 квітня ми провели велику нараду з головами сільських, селищних рад щодо впровадження кампанії з обрання свого лікаря. Впродовж двох годин роз’яснював їм, що від того, скільки ми зможемо охопити населення району, залежить, стільки отримаємо за них від держави грошей», – зазначив Олександр Миколайович.
А ще головний лікар пристав на пропозицію сільських голів про те, що у віддалені населені пункти (при наявності Інтернет-покриття) при потребі сімейні лікарі з ноутбуками виїжджатимуть до людей для укладання угод. Також дійшли спільної згоди у вирішенні питання щодо реєстрації віруючих осіб, які не отримували ідентифікаційний код, буде братися до уваги відповідний штамп у паспорті, що цілком відповідає наказу МОЗ № 503.
Матеріал Прес-центру управління охорони здоров’я Житомирської ОДА