Вибрати За

Магазин Мажор радить: як обрати штори та тюль для створення затишного та вишуканого інтер’єру

Невдалий вибір штор чи тюлю може зробити оселю дуже некомфортною. Навіть якщо в магазині тканина здається ідеальною, повісивши вдома придбані штори виявиться, що покупка невдала. Чому так сталося? Як уникнути помилок та як обрати штори та тюль правильно? – радять фахівці магазину Мажор у Романові.

Найперше, що слід враховувати під час придбання – якість тканини.

Поліестерові тканини не можуть мати гарний вигляд довго, вони швидко зношуються. В результаті зекономити вам не вдасться – уже за рік доведеться купувати нові. Проте якщо ви любите часто змінювати обстановку і оновлювати інтер’єр – це можливий варіант. Якісні тканини слугують роками і завжди мають достойний вигляд – гарно лягають, їх не потрібно довго «викладати», адже вони приймають гарну форму завжди. Це варіант для тих, хто хоче зробити ремонт і забути на роки.

Важливе питання – освітлення.

У будь-якому магазині завжди багато світла, адже це демонструє товар у повній мірі, підкреслює переваги, текстуру, тощо. У вас вдома можуть бути менші вікна, тьмяніші світильники або ж ви взагалі надаєте перевагу приглушеному світлу – тож вдома придбана річ виглядатиме не так. Вибір залежить і від того скільки світла ви хочете пропустити в дім через вікна – обирайте текстуру, яка приглушує світло, чи навпаки, краще його пропускає –  залежно від ваших потреб.

Колір

Це дуже важливе питання. Якщо серед асортименту магазину певна тюль чи штора вам здалася якнайкращою в кольоровому рішенні – зверніть увагу, ви її порівнюєте з іншими товарами в магазині, а не з домашніми речами. У вашому будинку ідеальна на перший погляд у магазині штора може стати «ніякою» або ж занадто акцентною. Тому варто з собою принести зразки кольорів – шматок шпалер, невеликий папірець пофарбований у колір стін, або ж треба сфотографувати кімнату на телефон і одразу відредагувати зображення у смартфоні так, щоб колір на знімку був максимально схожий на той, що ви бачите власними очима (техніка часто змінює відтінки).

Продумайте стилістичне рішення. Для контрастних штор колір має бути кардинально не такий, як інші речі в будинку – стіни, меблі, тощо. Такі штори чи тюль – це сильний акцент. В такому випадку інші речі в будинку мають бути дещо тьмянішими.  Якщо любите багато яскравого – дбайте про пропорційність кольорів. Монохромний декор для вікон вибирати складніше. Адже фарбників сотні і, наприклад, бежевий може мати десятки варіацій. І що найважливіше – один бежевий може не пасувати до іншого бежевого. Тому обираючи штори чи тюль в колір стін слід обов’язково мати з собою зразки потрібного кольору.

Малюнок

Малюнок має повторюватися в інтер’єрі або мати спільні стилістичні рішення. Бажано, щоб  штори чи тюль з малюнком були єдиним акцентом, решта деталей – монохромні. Квіти на дивані, квіти на шпалерах, квіти на тюлях, квіти на шторах можуть почати викликати «зайчики в очах» уже за кілька днів. Як варіант слід розглянути квіти лише на дивані і трішки на шторах. Або квіткова тюль і картина на стіні зі схожими квітами. Хочете квіти одразу всюди? Можна, але обережно: наприклад візерунків на шторах багато, а на тюлі – одиниці, грайте з розмірами принтів, яскравістю кольорів.

Текстура

Вишуканий ефект шторам та тюлям додає не завжди колір чи малюнок. Об’ємні набивка чи нетипове плетіння може створити вау-ефект. Крупна сітка може стати в нагоді, коли потрібно більше світла при маленьких вікнах, при цьому виглядатиме цілком достойно. Гафтований набитий візерунок на легких тюлях може зробити інтер’єр дорогим. Такі тюлі ідеально поєднуються з важкими щільними шторами – як однотонними, так і з візерунком, подібним до того, що на тюлях.

Блиск

Блиск має бути акуратним і в міру. Так як стилісти в сфері моди категорично не радять жінкам одягати на себе всі прикраси одразу, так само й не варто прикрашати вікна і інтер’єр всіма видами блискіток – камінчиками, стразами, паєтками. Проте  розсип блискіток на тюлі без зайвих елементів може зробити ваші вікна дійсно шикарними. Яскраві блискучі штори мають гармоніювати з інтер’єром, тож в ньому мають деінде повторюватися блискучі деталі – в декорі, фурнітурі меблів, тощо.

Не перестарайтеся

Наймодніші тюлі, найдорожчі штори, найефектніша фурнітура – разом можуть виглядати гірше, ніж поодинці. Елементи мають пасувати одне до одного, звучати в унісон з рештою інтер’єру. Все дуже яскраве, кольорове  і з візерунками може почати швидко набридати – додайте кілька монохромних елементів  і картинка вас приємно здивує. Боїтеся сміливих рішень, обираєте все приглушене, одноколірне, невиразне – може вийти нудно. Додайте цікаву фурнітуру і композиція «заграє» по новому. І завжди пам’ятайте, де саме ці штори і тюлі прикрашатимуть інтер’єр і яка їх основна ціль – привернути увагу  і викликати вау-враження чи навпаки – не «давити» собою решту елементів: меблі, стіни, декоративні елементи, які мають стати акцентом.

Експерементуйте

Не обов’язково вікна мають бути «вбрані» у тюль і штори. Зробіть вікно повністю відкритим: замість штори – тюль, а на ніч вікна закривати ролетом, який прихований під карнизом тюлі.  Або ж поєднайте на вікні два види тюлі з різною фактурою – виглядає цікаво, незвично, сучасно. Використовуйте різноманітну фурнітуру – часто саме вона ставить крапку у завершені декору. Гарна і вдало підібрана фурнітура підкреслить переваги обраних матеріалів. Хочете яскравого, картатого, різнокольорового  – сміливо вперед – адже у будь-якого правила є виключення. Ваша мета – створити комфортне середовище для себе, а не для когось.

Магазин Мажор у Романові має великий асортимент тюлів, штор, ролетів, фурнітури. Величезний вибір тканин, гарний вибір довжин тюлей для веранд, будь-які поєднання, індивідуальний дизайн та пошив саме для вас.

Магазин працює 9.00 до 17.30. Телефон: 067-134-19-37

Романів. Площа Єдності. Будинок Укрпошти. Вхід праворуч від головних дверейю