Вибрати За

Чому затримують зарплатню? – коментар Романівської селищної ради
У редакцію Твій Романів впродовж двох тижнів звернулося чимало читачів – працівників бюджетних установ, які повідомили, що не отримали аванс за січень і знають, що до кінця січня зарплатні так і не отримають.

Твій Романів з цим питанням звернувся до Романівського селищного голови Володимира Савченка, який прокоментував ситуацію так:

“Кошти на зарплатню працівникам заплановані. 26 січня на сесії були затвердженні Положення новостворених установ – тобто створені абсолютно нові установи. Найближчим часом відбудеться їх реєстрація в державному реєстрі державних осіб і після цього можливе проведення фінансових питань, тобто і виплат зарплат”, – зазначив Володимир Савченко.

Як зауважив голова селищної ради, ні він, ні працівники селищної ради також не отримали ще виплат за січень.

Як пояснили Твій Романів в управлінні фінансів Романівської селищної ради, новостворена громада має вчинити кілька правочинів та кроків, аби зареєструвати всі необхідні документи, згідно з якими може виплачуватися заробітна плата.

Зокрема після вступу в повноваження (Романівська селищна рада вступила в повноваження на першій сесії 27 листопада) новостворена селищна рада має сформувати структуру селищної ради, створити структурні підрозділи – юридичні особи селищної ради. (Юридичних осіб затвердили на сесії 18 січня) Визначити головних розпорядників коштів по відповідних галузях селищного бюджету.

Наступним кроком має бути призначення керівників структурного підрозділу – головного розпорядника бюджетних коштів (нині оголошено конкурси на зайняття вакантних посад, які відбудуться після 3 лютого, 4 структурні підрозділи – відділи освіти, ЖКГ, управління фінансів та ЦНАП керівників та т.в.о. керівників на разі мають). Далі відбувається реєстрація в державного реєстратора, встановлення бюджетних призначень (рішення сесії селищної ради) Крім того для виплати заробітної плати необхідні: Реєстрація бюджетних призначень в органах казначейства. Фінансування зареєстрованих бюджетних призначень з коштів, які знаходяться на єдиному казначейському рахунку. І після цього відбуваються зарахування коштів на карткові рахунки працівників бюджетної сфери