Вибрати За

У романівській податковій розповіли до яких змін слід бути готовим ФОПАм з початком 2022 року

Важливою зміною, яка торкнеться більшості підприємців Романівщини з 1 січня 2022 року буде обов’язкове використання касових апаратів ФОПами.

Про це повідомив Михайло Никодюк, керівник Романівської ДПІ.

З 1 січня 2022 року набуває чинності закон, відповідно до якого використання касових апаратів стане обов’язковим для ФОПів, які проводять розрахункові операції.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи відповідно до положень Податкового кодексу звільнені від обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні господарської діяльності. Тобто зазначена категорія ФОП, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадить господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовує працю найманих осіб, з 1 січня 2022 року не застосовує РРО/ПРРО та не веде облік товарних запасів.

Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої, третьої та четвертої груп з з 1 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.Як пояснив Михайло Никодюк, норма не стосуватиметься тих підприємців, які працюють на основі укладених договорів і розрахунки проводить виключно через банк. Проте варто зауважити, що ФОП, який отримує гроші у формі готівки, жетонів, талонів або розрахунків з використанням банківських карток та інших платіжних систем, здійснює розрахункові операції і йому потрібні РРО чи ПРРО.

Згідно з рішенням Уряду від обов’язкового застосування РРО звільняються суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів), при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної заробітної плати). Але такі підприємці мають використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Проте Михайло Никодюк зауважує, що якщо підприємець працює в селі, це не означає автоматичну можливість не застосовувати касовий апарат. Якщо у закладі продаються акцизні товари (алкоголь, сигарети, тощо), якщо ФОП паралельно здійснює інтернет-торгівлю – він змушений встановити РРО або ПРРО. Крім того Романів, Миропіль та Биківка – це смт, вони прирівняні до міст, а отже ФОПи з цих населених пунктів не можуть бути звільнені від запровадження касових апаратів.

Сума штрафу за порушення у застосуванні РРО залежить від кількості незаконних розрахунково-касових операцій: перша – 100% від суми чека, друга та наступні – 150% від суми чека.

Підприємці Романівщини можуть звертатися до Романівської ДПІ за індивідуальними консультаціями для з’ясування усіх обставин користування касовими апаратами.