Вибрати За

У Романівській лікарні завершили ремонт укриття: завалений сміттям підвал перетворили у повноцінні палати

У Романівській лікарні завершили масштабний ремонт укриття. Підвальне приміщення закладу не просто адаптували під укриття, там створили повноцінне приміщення, в якому в разі потреби можна розвернути госпіталь на 120 пацієнтів з операційною та іншими функціональними палатами.

26 грудня директорка КНП “Романівська лікарня” Ірина Серт показала, як змінився підвал.
27 лютого 2022 року Романівська лікарня “кинула клич про допомогу” – у закладі вирішили облаштувати додаткове укриття. Уже за годину в підвалі працювали сотні людей – жителі Романова та переселенці, які прийшли допомогти. У темних коридорах пил стояв стіною, присутні зішкрібали з підлоги шари старого покриття, бруду і каміння, виносили складені в кімнатах речі, звільняли приміщення від всього, що там було. Тоді ж одразу приїхали енергетики, які почали працювати над забезпеченням стабільної подачі електроенергії.

Уже на початку березня укриття могло повноцінно працювати – підлогу застелили піддонами, влаштували імпровізовані ліжка і лави, встановили необхідні запаси води. Тоді ж розпочали роботи над встановленням витяжки, каналізації, облаштування шахт запасних виходів.

За понад півроку укриття Романівської лікарні змінилося до непізнаваності. Просторі світлі кімнати укладені кахлем, окремі палати та операційна, наявні всі необхідні комунікації – світло, вода, каналізація, облаштовані вбиральні. За необхідності укриття зможе працювати як повноцінний госпіталь.

“Пророблена просто колосальна робота. І вона була б неможлива без допомоги – адже це величезні фінансові витрати і важка фізична праця. Дякую Романівській та Миропільській селищним радам, які виділяли кошти та співфінансували роботи. Окреме велике дякую Ігорю Ходаку та “Вівад 09”, які взяли на свої плечі найбільший фінансовий тягар. Дякую Зінчуку Сергію та “Романів Агро Транс” за величезну пророблену роботу і допомогу, дякую Олегу Пугачу та романівським енергетикам, які облаштували нову мережу. Спасибі Сергію Циборі та ТОВ “Світ Каменя” за гранітну плитку, Кіндруку Олександру, Лясківському Юрію, Малявському Олександру за дерев’яні щити для підлоги, Мичківському Олександру та Шифруку Сергію за надані благодійно будівельні матеріали. Також дякую всім тим, хто відгукнувся і прийшов прибирати приміщення у лютому. Дякую працівникам, які невтомно приводили ці приміщення до ладу, будівельникам Мельничуку Олександру, Макаревичу Леоніду, Воронову Віктору, першим волонтерам-будівельникам Довжуку Павлу, Чернятинському Івану та Чернятинському Андрію, Чумаченку Олександру, Мусійчуку Юрію, Нестеруку Валентину, Матату Дмитру. Дякую всім, хто долучився!”, – зауважила Ірина Серт, директорка КНП “Романівська лікарня”.

Твій Романів