У Романівському районі збільшилась смертність людей від туберкульозу

У Романівському районні за 2015 рік зареєстровано – 20 випадків туберкульозу, з них вперше виявлений з відкритою формою – у 15 осіб, за 2016 рік зареєстровано – 26 випадків, з яких вперше виявлений з відкритою формою – у 19 осіб. Серед дітей до 17 років у 2015 випадків захворювання не було, у 2016 році зареєстровано 1 випадок. Збільшилась смертність: у 2016 році від даної хвороби померло 5 людей , а у 2015 році – 4.
Про це Твій Романів повідомила Майя Рудик, інструктор-дезінфектор Романівського МВ ДУ « ЖОЛЦ МОЗУ». Вона ж розповіла, як розпізнати хворобу і як діяти.
«Що таке туберкульоз? Це інфекційне захворювання. Його викликає бактерія туберкульозу (МБТ), яка називається паличкою Коха. Вона дуже стійка і зберігає свої властивості при висиханні, замерзанні, після обробки кислотою та лугом. Але гине при дії прямого сонячного світла, високої температури та речовин, що містять хлор.
Основні симптоми:
– кашель понад 2 тижні;
-підвищена температура тіла понад 7 днів;
-біль у грудях;
-поганий апетит, постійна слабкість;
-безпричинна втрата ваги;
-підвищена пітливість, особливо вночі;
-кровохаркання.
Здорова людина може заразитися, вдихаючи краплини вологи, що містять МБТ, які виділяються хворим на відкриту форму туберкульозу при кашлі, чиханні, розмові.
Спочатку хвороба протікає приховано і людина часто не звертає уваги на тривале погане самопочуття або намагається лікувати «застуду» та «кашель». Якщо вчасно діагностувати та правильно лікуватись – людина припиняє виділяти МБТ у навколишнє середовище і нікого не заражує.
У деяких є ризик виникнення захворювання більший, ніж у інших, а саме у:
– особи, що знаходяться в постійному контакті з хворим;
– ВІЛ інфікованих та хворих на СНІД;
– особи, що страждають на алкоголізм, палять та вживають наркотики;
– особи з послабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, хронічних хвороб та інше.;
– діти, оскільки їхня імунна система не сформована;
– літні люди через послаблення імунної системи.
Що робити , якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи рідних?
Відповідь єдина – якомога швидше звернутись до лікаря!
Які дослідження допоможуть поставити діагноз? Огляд лікаря, дослідження мокротиння під мікроскопом, рентгенівський знімок. Обсяг досліджень визначає лікар.
Існують спеціальні протитуберкульозні препарати. Хворому на туберкульоз лікар призначає комбінацію з декількох препаратів, що доповнюють один одного. Курс лікування триває не менше 6-8 місяців. Найголовніше під час лікування – чітко дотримуватись всіх призначень та рекомендацій» – зазначила Інструктор-дезінфектор Романівського МВ ДУ «ЖОЛЦ МОЗУ» Рудик Майя.