Вибрати За

У Романові охочі навчаються надавати першу домедичну допомогу

Чимало романівчан та жителів громади мобілізувалися і вирішили навчатися базовим знанням домедичної швидкої допомоги у екстрених ситуаціях.

Навчання проводить в.о. очільниці романівської ЦПМСД Дар’я Волощук.Оскільки охочих чимало, бажаючих розбивають на групи і в різний час проводять короткі навчання.

Зокрема це стосується зупинки крові, накладання джгутів, іммобілізації переламаних кінцівок, реанімаційних заходів з відновлення дихання.

Дар’я Волощук наголосила, що в будь-якій ситуації той, хто має допомогти, спочатку має викликати швидку, потім має переконатися у власній безпеці – чи немає поруч небезпечних предметів, обірваних дротів, тощо. Слід бути впевненим у власних силах – сумніваєшся, що правильно надаси допомогу – не нашкодь, клич того, хто зможе.

Дар’я Волощук показала основні заходи допомоги.

У першій групі  серед охочих було чимало студентів-медиків. Збір груп проходить в одній із внутрішніх романівських телеграм-груп, куди можна потрапити, написавши @aflud у телеграмі, а там групу для навчань медичної допомоги комплектують окремі організатори.