Вибрати За

У Романові на Виспі прорвало дамбу

28 березня увечері прорвало дамбу в урочищі Виспа в Романові. Води в річці за ніч не стало.

Як розповів Твій Романів Василь Шаповалов, керівник ГО “Антибракон’єр”, організації , що займалася розведенням риби та рибальством на Виспі, причиною, скоріше за все, стала зношеність дамби і великий наплив води. Конструкції уже понад 40 років, вона проржавіла і, найімовірніше, не витримала серйозного збільшення кількості води та сильного вітру. За водою пішла і більша частина риби.
Вода, яка бурливим потоком пішла течією, частково затопила городи та приватні ділянки людей, що знаходяться близько до русла.

У Романівській селищній раді повідомили Твій Романів, що сьогодні, 29 березня, відбудеться засідання комісії з надзвичайних ситуацій, де розглянуть питання аварії на дамбі.

“Споруда не знаходилася на балансі селищної ради. Але ми шукатимемо можливі шляхи вирішення проблеми у найкоротший час. Можливо виділимо гроші з резервного фонду, можливо знайдемо спонсорів, щоб швидко відновити річковий шлюз. Все це сьогодні розглянемо на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій”, – розповів Юрій Чумаченко.

Варто зауважити, що вода у Виспі зникає не вперше. Як розповів Василь Шаповалов, у 1997 році при надзвичайному повноводді дамбу намагалися підняти, проте сталася аварія і вода повністю витекла.

За словами Василя Васильовича, на відновлення повноцінного русла річки при умові швидкого відновлення дамби потрібно 3-5 років.