Вибрати За

У Романові для підприємців провели семінар щодо застування РРО/ПРРО

14 січня Романівська ДПІ провела семінар для підприємців «Застосування РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій. Реєстрація РРО/ПРРО».

На захід зібралися підприємці з Романова, Биківки, Мирополя та інших населених пунктів громад.Михайло Никодюк, очільник Романівської ДПІ, надав відповіді на питання, які найбільше цікавили ФОПів, щодо РРО/ПРРО.

Михайло Никодюк зауважив, що не варто очікувати на відтермінування і можливі тимчасові спрощення у запровадженні РРО. Навіть якщо введення РРО для ФОПів і відкладуть, то це буде тимчасово, адже країна рухається в напрямку повної легалізації доходів і відкритості введення розрахунків. Тому рано чи пізно РРО чи ПРРО доведеться застосовувати.

Серед найактуальніших питань – можливість не застосування РРО на селі, згідно з постановою. На що Михайло Никодюк наголосив, що Романів, Миропіль та Биківка є селищами, відповідно прирівняні до міст. Тож підприємці цих населених пунктів зобов’язані мати РРО або ПРРО. В селах можна відмовитися від застосування реєстраторів, проте доведеться вести облік у паперовому форматі, що може виявитися навіть складніше, ніж користування касовим апаратом. Також заклади, які торгують підакцизним товаром на селі (алкоголь, тютюнові вироби, тощо) зобов’язані мати касовий апарат.

Ще одне з питань, яке цікавило підприємців – вимкнення світла та інтернету. На що податківці зазначили, що у разі зникнення світла заклад торгувати не може, слід дочекатися відновлення електропостачання. Якщо ж світло є, але зник просто інтернет – підприємець може працювати у режимі “офлайн”, що правда можливість такої роботи він має вказати при реєстрації ПРРО. При чому варто звернути увагу на обмеження у кількості чеків, які можна видати в режимі онлайн і у кількості годин роботи у такому режимі.Відповідаючи на питання Михайло Никодюк зауважив, що підприємець не може протягом дня робити кілька службових видач, а лише при завершенні зміни і формуванні звіту. А от поповнювати касу службовим внесення можна неодноразово. При закритті зміни кошти можна лишати в касі. Для роботи з РРО не обов’язково робити кожному касиру ключ, можна користуватися однією печаткою підприємства.

Щодо можливості штрафів та перевірок, Михайло Никодюк зауважив, що на разі діє мораторій на перевірки. Проте по закінченню мораторію інспектори мають право перевіряти діяльність за попередні періоди, відповідно за знайдені порушення можуть оштрафувати. Зокрема сума штрафу складатиме 100% вартості чеку під час першого порушення, і 150% від другого та наступних.