У Романові ветеринари проводять щеплення тварин від сказу і нагадують про смертельну небезпеку вірусу

Романівська районна державна лікарня ветеринарної медицини проводить профілактичне щеплення тварин проти сказу.
Про це повідомляє Романівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області
Інформацію щодо проведення щеплень тварин можна отримати за адресою смт. Романів, провулок Путіліна, 11. Розпорядок роботи Романівської районної державної лікарні ветеринарної медицини понеділок – четвер з 9.00-18.00 год., п’ятниця з 9.00-16.45 год. Обідня перерва з 13.00-13.45 год., субота, неділя – вихідний. Телефони: /04146/ 2-31-04, 2-26-88.
Вакцина – безкоштовна.
Сказ – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, що викликається вірусом і закінчується смертю.
Щорічно в Україні реєструється близько 100-110 тис осіб, які звернулись за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, з яких 60% потерпілих отримали скерування на лікування за підозрою в інфікуванні вірусом сказу.
З початку року в Україні зареєстровано 12 випадків загибелі людей від сказу.
У Житомирській області цього року зареєстровано 35 випадків сказу серед тварин, половина з них – дикі. Останній випадок сказу в Романівському районі був у с. Камінь 23.11.2017 року. хворий на сказ собака вкусив господаря. В населеному пункті проведено всі необхідні оздоровчі заходи
Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Дикі звірі втрачають обережність, з’являються вдень в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на тварин і людей. У слині тварин вірус сказу з’являється за 10 днів до появи у неї перших ознак хвороби. Тому коли людину вкусила чи подряпала, на перший погляд, здорова тварина, необхідно звернутися до лікаря.
Якщо людину покусала підозріла на сказ тварина, необхідно, перш за все, застосувати заходи для негайного знешкодження вірусу в рані, а саме: місця укусу промити розчином мила і обробити йодом, накласти стерильну пов’язку. Після обробки рани необхідно негайно звернутися до лікаря. Адже єдиним заходом попередження сказу у людини, яку покусала хвора тварина, є щеплення.
Щоб захистити себе від захворювання, необхідно дотримуватись таких правил:
– дворових собак утримувати у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та у намордниках, щорічно робити профілактичні щеплення ;
– у випадку отримання покусу або ослинення домашніми та дикими або невідомими тваринами, звертатися в травматологічні пункти за спеціалізованою медичною допомогою;
– уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;
У випадках, коли на подвір’я завітають непрохані дикі лісові звірі і будуть контактувати з домашніми тваринами або ж у випадку виявлення трупа дикої незнайомої тварини, про такі підозрілі факти слід обов’язково повідомляти представників ветеринарної служби.
Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!