У Мирополі в Случ постійно впадають нечистоти, а покарати за це нікого

Вже півроку у Мирополі гостро стоїть проблема з очисними спорудами. Миропільську паперову фабрику відключили від електропостачання за борги, відповідно не працюють очисні.
Твій Романів звернувся з інформаційним запитом до Державної екологічної служби у Житомирській області з проханням зазначити, які перевірки на річці Случ здійснювались, які показники не відповідають нормам, які санкції винесені для винних у порушеннях.
Публікуємо відповідь екологів повністю:
Протягом 2017 року спеціалістами Державна екологічна інспекція у Житомирській області було проведено обстеження річки Случ в межах позапланових перевірок та кризового моніторингу по Романівському району.
За період з січня по липень 2017 року було здійснено 6 виїздів та відібрано 10проб поверхневих та 3 зворотних вод:
- 21.02.2017 року на звернення Романівського відділення поліції Новоград-Волинського відділу поліції:
– Скид з очисних споруд ТОВ «Миропільський папір» в р. Случ;
– р, Случ, 500 м вище скиду;
– р. Случ, 500 м нижче скиду.
Результати лабораторних досліджень проби води, відібраної з річки Случ нижче скиду з очисних споруд ТОВ «Миропільський папір» у порівнянні зі створом вище скиду показали незначне погіршення якості річкової води за наступними показниками: азот амонійний в 1,5 рази; ХСК в 1,2 рази; БСК-5 в 1,3 рази.2.
- 05.05.2017 року на звернення Романівського відділення поліції Новоград-Волинського відділу поліції:
– Скид з очисних споруд ТОВ «Миропільський папір» в р. Случ;
– р, Случ, в районі КНС ТОВ «Миропільський папір», вище скиду з очисних споруд;
– р. Случ, 500 м нижче скиду;
– р, Случ, вище ТОВ «Миропільський папір», міст в смт. Миропіль;
– р. Случ, біля приміщення лабораторії ТОВ «Миропільський папір».
Результати лабораторних досліджень проби води, відібраної з річки Случ нижче скиду з очисних споруд ТОВ «Миропільський папір» у порівнянні зі створом вище скиду показали незначне погіршення якості річкової води за показниками: азот амонійний в 1,2 рази; ХСК в 1,1 рази; БСК-5 в1,1 рази; фосфати в 1,2 рази.
- 10.05.2017 року на звернення громадян на гарячу лінію:
– р. Случ, нижче смт. Миропіль с. Вільха Романівського району (понтонний міст).
- 18.05.2017 року кризовий моніторинг за станом річок Хомора та Случ:
– р. Случ, нижче смт. Миропіль с. Вільха Романівського району (понтонний міст).
- 23.05.2017 року кризовий моніторинг за станом річок Хомора та Случ:
– р. Случ, нижче смт. Миропіль с. Вільха Романівського району (понтонний міст).
б. 21.06.2017 року позапланова перевірка ТОВ «Миропільський папір»:
– Скид з очисних споруд ТОВ «Миропільський папір» в р. Случ;
– р. Случ, 500 м вище скиду;
– р. Случ, 500 м нижче скиду.
Позаплановою перевіркою ТОВ «Миропільський папір» виявлено, що скид зворотних вод у водний об’єкт здійснювався за відсутності встановлених нормативів ГДС.
Заходи адмінвпливу не вживались, оскільки товариство не здійснює виробничу діяльність, керівництво та працівники відсутні. На відомчі очисні споруди відводяться на очистку стоки населення. Очисні споруди знеструмлені, не працюють, стоки транзитом потрапляють у р. Случ.
Результатами досліджень проб відібраних в місці скиду з очисних споруд ТОВ «Миропільський папір» зафіксовано високі концентрації наступних показників: азот амонійний 4,6-10,2 мг/дмз; ХСК 73-130 мг/дмз; БСК-5 12,2-22,4мг/дмз; фосфати 1,2-12,6; вода мала різкий фекальний запах, сірий колір. Результати лабораторних досліджень проби води, відібраної з річки Случ нижче скиду з очисних споруд ТОВ «Миропільський папір» у порівнянні зі створом вище скиду показали незначне погіршення якості річкової води за наступними показниками: азот амонійний й в 2,8 рази; ХСК й в 1,5 рази; БСК-5 в 1,6 рази; фосфати – в 4,8 рази; вміст розчиненого кисню зменшується від 8,4 до8,1 мг/дмз.
Якість води у створі р. Случ, нижче смт. Миропіль с. Вільха Романівського району (понтонний міст) в період з січня по липень 2017 року за фізико-хімічними показниками не погіршувалась, але наявні незначні перевищення по таких показниках: азот амонійний в 6,6 рази; залізо в 3,1 рази; БСК-5 в 2,3 рази; ХСК в 1,1 рази; фосфати в 4,8 рази; нікель в 4,5 рази; марганець в 9,0 разів; цинк в 1,5 рази.
Державна екологічна служба у Житомирській області