Вибрати За

У Краєзнавчому музеї Романівщини відкрилася виставка «Живі «розстріляні», яку створив Мартин Якуб з допомогою штучного інтелекту

7 квітня у Краєзнавчому музеї Романівщини відкрилася виставка «Живі «розстріляні» .

У експозиції представлені знімки митців “Розстріляного відродження” – це не справжні портрети, ці картини створив письменник Мартин Якуб за допомогою штучного інтелекту Midjourney. Працюючи з штучним інтелектом Мартин Якуб задавав умову: поети “Розстріляного відродження” зібралися в барі. У результаті отримав сотні варіантів, з яких обрав по одному фото кожного митця для виставки.

У Краєзнавчому музеї Романівщини до кожної картини додали інформацію про поета чи поетесу, а також реальні їх фото. Справжні портрети героїв – важкі, в них – пережитий тиск радянської влади, допити, неймовірно складний життєвий досвід. На знімках експозиції поети зображені усміхненими, позитивними, такими, якими вони могли б насправді бути, якби комуністична система не знищила їх.

Перед присутніми гостями виступив директор Краєзнавчого музею Романівщини Юрій Кондратюк, який пояснив суть виставки: побачити Великі Імена України такими, якими вони могли бути, коли б їх не зжерла комуністична система… Також слово мали фахівець в галузі історії Тетяна Кучинська та очільниця гуманітарного відділу Оксана Гаврилова. Перед присутніми виступив гурт “Зоряне Місто” з композицією “Над морем” на слова Дмитра Павличка та музику Володимира Івасюка, смерть якого теж спричинена радянською репресивною машиною.

Виставка діятиме в Романові впродовж тижня.