Вибрати За

Учні з Романова та польського міста Бардо влаштували онлайн-зустріч: розповідали про свої традиції святкування Різдва

2 лютого відбулася онлайн-зустріч учнів з Романівської громади та польського міста Бардо в рамках міжнародної співпраці.

Про це Твій Романів повідомила Ольга Мичківська, голова Романівського польського культурно-освітнього товариства.

Темою зустрічі цього разу стали традиції святкування Різдва. Польські учні розповідали про традиції католиків, а учні Романівської гімназії та учениця зі Старочуднівської Гути розповіли про традиції православних вірян. Марія та Арсен Майка заколядували, учні складали традиційні різдвяні віншування. Разом з учнями участь у онлайн-зустрічі взяли вчительки Карпінська Віта та Шиманська Лєна, голова Романівського польського культурно-освітнього товариства Ольга Мичківська, директор Романівської районної бібліотеки для дорослих Сергій Дзензелівський.

Наступна онлайн-зустріч відбудеться наприкінці лютого.

Нагадаємо, у червні 2018 року голова Романівської районної ради Олександр Кондратюк та мер міста Бардо (Польща) Кшиштоф Жеганські підписали угоду про співпрацю. В рамках цієї угоди до Польщі на відпочинок у липні 2018 року їздила делегація бійців АТО з Романівщини, а в липні 2019 відпочивати в Бардо та на Балтійське море на запрошення Кшиштофа Жеганські їздили учні з Романівщини. У делегація з Бардо приїжджала на свято вишиванки та Дні Європи у Романів, тоді ж відбувся футбольний турнір серед ветеранських команд. . У жовтні 2019 до Романова приїжджали лісівники з Бардо переймати досвід боротьби з шкідниками в лісах. Із запровадженням карантину учні Романова та Бардо налагодили онлайн-формат спілкування.