Сільські та селищні голови Романівщини домовились про створення об’єднаної громади. Але не поспішатимуть її створювати

16 травня відбулася нарада сільских та селищних голів Романівського району з депутатом обласної ради Ігорем Ходаком та головою Романівської районної ради Олександром Кондратюком.
Нараду провели у незвичному неофіційному форматі.
Спочатку керівників рад повезли на екскурсію в один із найкращих дитячих садочків району – ДНЗ «Лісова пісня» у Вільсі. Директор Надія Грабовець показала очільникам громад власний дитсадок і розповіла про секрети успіху – а вони полягають в ентузіазмі колективу та батьків. Адже більшість всього, що є в дитсадку – зроблене руками. Батьки з колективом виготовляють не лише іграшки та меблі для діток у групи, всі разом вирощують картоплю, моркву, буряки та капусту і заготовляють її на зиму. Спеціально для діток заморожують полуниці, чорниці, тощо. Дитсадок налагодив співпрацю із спонсорами, тож багато мають від допомоги підприємців та народних обранців.
Очільникам з Романівщини дітки показали невеликий концерт. Всім малюкам закладу вручили солодкі подарунки від Ігоря Ходака, депутат облради також подарував садочку ноутбук.
Наступним етапом зібрання сільських голів району стала екскурсія на найпотужніше підприємство району – Вівад-09. Цехами Віваду провів очільників власник Ігор Ходак, розповівши з чого все починалось і закцентувавши увагу, що маючи бажання можна створити потужний бізнес європейського зразка, який буде приносити не лише дохід власникам, а й великі податки в сільську раду та район, дасть робочі місця людям.
Завершилася зустріч голів за імпровізованим круглим столом у неформальній обстановці. Очільники громад кілька годин детально обговорювали, сперечалися і висловлювали власні перспективні бачення створення об’єднаної територіальної громади на теренах Романівського району.
Депутат Житомирської обласної ради Ігор Ходак виступив з основним меседжем, що район має бути готовий до децентралізації. Адже її однозначно уникнути не вдасться, але й не варто поспішати і об’єднуватись негайно. Тож голови сільських рад мають консолідуватись, детально все продумати і здійснити реформу з вигодою для кожного населеного пункту. Особливу увагу закцентував на збереженні Романівського району, так як завдяки рішенню Верховної ради селищні ради можуть приєднатися й до громад інших районів.
В рамках розмови голови прийшли до висновку, що найдоцільнішим буде створення єдиної громади у межах Романівського району. Кожен із голів висловив свої думки з цього приводу, побажання і передбачив проблеми, які можуть виникнути в рамках децентралізації для його громади. Особливу увагу звернули на сільські ради, які мають запрошення від громад інших районів – Вільшанську, Биківську, Прутівську, Карвинівську, Печанівську, Старочуднівськогутянську. Депутат Житомирської облради Ігор Ходак під час розмови надав керівникам цих громадам певні гарантії та обіцянки стосовно допомоги у вирішенні соціальних та інфраструктурних проблем, які зможуть виникнути після об’єднання.
Результатом наради стало рішення про об’єднання в єдину Романівську громаду, проте з втіленням реформи з децентралізації голови не поспішатимуть. На разі очільники сільських громад детально обдумують кроки і умови об’єднання, розробляють плани. Крім того мають поговорити з населенням сільських рад, почути їхні вимоги і пропозиції щодо такого об’єднання.