Вибрати За

Спілка чеського села Залужне передала генератори селам Залужне та Червоні Хатки Романівської громади

Спілка села Залужне у Чехії “Spolek Zálužné” подарувала генератори селам-побратимам Залужному та Червоним Хаткам Романівської громади.

Про це Твій Романів повідомив координатор міжнародної співпраці на Романівщині Олександр Кондратюк.
Невеличке село Залужне з Чехії та Залужне Романівської громади познайомилися та розпочали співпрацю у 2019 році, влаштовували екскурсії один до одного вгості. Напочатку повномасштабного вторгнення чеське Залужне одразу відгукнулося і запропонувало допомогу. Маленьке село зуміло зібрати чимало теплих речей для воїнів та ліків для медзакладів Романівщини.

Нині Spolek Zálužné спільно з її координатором Петером Загнасом організували, придбали та подарували дружнім селам на Романівщині два генератори. Один передали в село Залужне, його встановлять у місцевому лісництві, де у разі блекауту чи тривалих відключень світла місцеві жителі зможуть підзаряджати гаджети, ліхтарі, зігрітися. Інший генератор передали у Червоні Хатки: його встановлять у адмінприміщенні старостату, який так само буде працювати як своєрідний пункт незламності – генератор допоможе працювати установі, а також буде можливість для місцевих жителів заряджати ліхтарі, телефони, павербанки, тощо.