Вибрати За

Сотні стаканчиків, недопалки, пляшки та обгортки: Романів потопає у смітті
Це мала бути стаття про яскраві первоцвіти на клумбах у Романові. Але ні крокусів, ні підсніжників не видно за кольоровими етикетками з чіпсів, за ніби то екологічними стаканчиками з-під кави, зіжмаканими пачками з сигарет.

Стаканчики, стаканчики, стаканчики… на кожному кроці стаканчики з кави. Ні, не біля кав’ярень, власники добросовісно прибирають біля своїх закладів, а вздовж доріг, вулиць, на клумбах, узбіччях, газоні, біля паркану, під лавками і навіть в трьох кроках від смітника. Якась гламурна пані чи пафосний пан випивали каву зі стаканчика, прогулюючись центральною вулицею і викинули стакан під ноги або в напрямку до смітничка… в сам смітничок не поцілили. Там же закурили, недапалок кинули на землю. Діти, скопіювавши поведінку дорослих, тут же під ноги викинули упаковки з чіпсів та пляшки з-під газованки…

Якось «абсолютно випадково» у пожежній водоймі біля адміністрації опинилися використані памперси. І не один, а цілий пакет. Тож навряд чи якась мамочка щойно змінивши підгузка дитині, випадково його впустила і той скотився у водойму. Найімовірніше вона свідомо принесла пакет підгузків та іншого домашнього мотлоху та висипала у водойму. Ще одна така ж добросовісна мамаша принесла цілий мішок памперсів до альтанок у парку, щоб «гарно» пахло людям, які відпочивають поруч.

У канавах вздовж вулиць плавають пакети та пляшки. Використані маски, які варто було б утилізувати у спеціальних місцях, перекидає вітер з місця на місце.

Перед тим як починати звинувачувати всіх під ряд,  спочатку дайте добрячого прочухана самому собі – за викинутий додолу недопалок; за те, що не поцілили в смітник, але підняти і знову кинути не захотіли; за те, що лінь було підібрати папірець, який випав з кишені; за те, що не уклали угоду на вивезення сміття і тепер підкидаєте своє “добро”, куди тільки очі бачать; за те, що не хотіли загрязнити авто в середині, тому відкрили вікно і викинули своє сміття під колеса; за те, що не зробили зауваження своїм дітям і не прибрали за ними те, що вони викинули; за те, що їли зернята на лавочці і плювали собі під ноги; за те, що не прибрали за собою після пікніка на природі.