Романів у диму: селищна рада попереджає, що за спалювання сміття будуть штрафувати

Романівська селищна рада закликає жителів селища не спалювати городиння, а компостувати його і попереджає, що за спалювання сміття можуть покарати гривнею.
Про це Твій Романів повідомив Віктор Капінус, заступник Романівського селищного голови.
Романів щовечора стоїть в диму. Попри те, що всім давно відома надзвичайна шкідливість їдкого диму – жителі селища продовжують спалювати сухе городиння та побутове сміття.
Спалювання сухої рослинності несе серйозну шкоду для здоров’я: може викликати рак, проблеми з серцем і судинною системою, сильне отруєння. Листя є природним фільтратором повітря. А за весну, літо та осінь вбирає в себе пил і багато різних шкідливих речовин: важкі метали, токсичні речовини. В повітрі спостерігаються такі основні домішки, як формальдегід, пил, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид озоту, фтористий водень, аміак, бенз(а)пірен, важкі метали (кадмій, залізо, марганець, мідь, нікель, свинець, хром), а під час спалення всі ці речовини потрапляють в повітря, яким ми і дихаємо.
Романівська селищна рада попереджає, що спалювання сміття – це порушення правил благоустрою. На жителів селища за такий спосіб утилізування можуть накласти адміністративний штраф: відповідно до ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних (1700 грн) мінімумів доходів громадян. За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за ст. 77-1 тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170 грн) до двадцяти (340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від п’ятдесяти (850 грн) до семидесяти (1190 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти (340 грн) до сорока (680 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб від семидесяти (1190 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Романівські пожежники в свою чергу теж нагадують про небезпеку спалювання сміття. З початку 2018 року виникло 8 пожеж через спалювання сухої рослинності та сміття, а, наприклад, у Малій Козарі загорівся через це будинок