Вибрати За

Романівщина в умовах воєнного стану: не панікуйте і перевіряйте джерела інформації

24 лютого Росія почала повномасштабну агресію на Україну. Військових ударів зазнали десятки військових об’єктів. Удари відбулися в Озерному, Івниці та Попільні Житомирської області.

Пам’ятайте, паніка – найбільший ворог. Намагайтеся заспокоїтися і діяти максимально спокійно на скільки зможете.

На разі у Романові від самого ранку спостерігаються великі черги до магазинів, аптек та банкоматів. Місцева влада заспокоює – магазини працюють в штатному режимі, товарів вистачить на всіх.

Поліція несе цілодобову службу в посиленому режимі, у бомбосховищах почали облаштовувати приміщення, звозити воду, тощо. У Романові несе службу також ГО Варта правопорядку.Сьогодні в Романівській та Миропільській громадах не працюють навчальні заклади.

Мобільний зв’язок поки працює, інколи не витримує навантаження через велику кількість одночасних дзвінків, але проблеми усуваються за кілька хвилин.

Що необхідно зараз робити в першу чергу:

  • спакуйте необхідні речі на випадок надзвичайної ситуації безпосередньо поруч – це має бути рюкзак лише з найнеобхіднішим – документи, змінний одяг, ліки, харчі, вода;
  • скоординуйте свої дії з близькими, домовтеся про те, як чинитимете у випадку втрати зв’язку;
  • з’ясуйте де знаходиться найближче бомбосховище і яким чином туди можна якнайшвидше потрапити;
  • ПЕРЕВІРЯЙТЕ ІНФОРМАЦІЮ. Соцмережі переповнені фейками і інформацією, яка прагне вас перелякати і дестабілізувати ситуацію. Користуйтеся перевіреними джерелами, наприклад:
    • Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України https://www.facebook.com/dsszzi
    • іншу інформацію варто перевіряти в кількох різних джерелах, в яких мають бути посилання на конкретні держустанови чи конкретних посадовців
  • якщо бачите переміщення військової техніки, авіації – в жодному разі не публікуйте це у соціальних мережах – не відкривайте ворогу дані про розташування і переміщення нашої техніки.

РКП “Сервіс” закликає зробити запас води.

Обов’язково повідомляйте правоохоронців про підозрілих людей з червоними елементами на одязі та підозрілі речі.

Щоб долучитися до служби у Силах територіальної оборони України у Житомирській області, варто звернутися до одного з центрів комплектування області за телефонами: Житомир — (063) 706-46-68; (097) 867-38-31;Бердичів — (098) 088-94-07; Новоград-Волинський — (063) 193-48-73; Коростень — (096) 848-97-19.