Вибрати За

Розглядали операційну, вивчали паразитів у мікроскопі і з’ясували чому не можна гризти нігті: ветеринарно-консультаційний центр Лікар Зоо відвідали з екскурсією школярі
2 червня учні-вихованці літнього пришкільного табору Старочуднівськогутянської школи, відвідали у Романові ветеринарно-консультаційний центр Лікар Зоо. Під час канікул учні знайомляться з професіями, яким можуть присвятити своє подальше життя, тож разом з учителькою Вітою  Карпінською  взялися за детальне вивчення особливостей роботи.

Ветеринарний лікар Вячеслав Кулик, який запросив на екскурсію школярів, не проводив для дітей довгих і нудних лекцій, а зумів зацікавити дітей наочними прикладами і проводив навчання-граючи.

«Ого!», «Нічого собі!», «Оце то величезний!», «Він справді такий маленький і майже невидимий?» – так відгукувалися діти, які заглядали у професійний мікроскоп – на скельці перед лінзою лежали дрібненькі цяточки, які у окулярі мікроскопу перетворювалися у великих грізних вушних кліщів, які зазвичай діймають собак. Вячеслав Кулик пояснив, що завдяки мікроскопу, подарованому Спілкою «Порядок і Справедливість», у ветеринарному центрі можуть підтвердити наявність паразиту, вивчити особливості хвороби, максимально точно поставити діагноз. Ветлікар показав дітям обладнання для аналізу крові, адже тваринки, як і люди, хворіють найрізноманітнішими хворобами і для визначення діагнозу потрібно здавати кров. Кров можна здати як на загальний аналіз, так і на рівень цукру чи, наприклад, перевірити на токсоплазмоз.

Лікар розповів діткам чому обов’язково треба мити руки, стригти нігті і в жодному разі їх не гризти. Адже тварини часто є носіями гельмінтів, яйця яких залишаються на домашніх речах, і особливо добре «прилипають» до рук та під нігті людей, які гладять тваринок. Саме тому тваринкам потрібно давати препарати від гельмінтів, а людям – ретельно мити руки з милом.

З цікавістю діти розглядали операційну. Тут і уколи, і крапельниці, і обладнання. Лікар розповів про незвичних пацієнтів, яких доводилося оперувати на цьому операційному столі: рятували тут і сову, і лебедя, і шуліку. Вячеслав Кулик не раз тут рятував життя домашнім собакам і котикам, які потрапляли під машини чи десь важко травмувалися.

Знайшли діти й багато цікавого для себе у ветаптеці – хтось розглядав іграшки для тварин і «дряпки» для котів, хтось роздивлявся тарілочки для корму, хтось дивувався тому, які серйозні продаються паспорти для тварин (вони втричі товстіші за людські і містять всю можливу інформацію про улюбленців), а хтось купував смаколики для улюбленого котика.

На завершення Вячеслав Кулик вручив діткам солодощі, порадив уважно ставитися до вибору майбутньої професії і доглядати й любити своїх домашніх тваринок.

Нагадаємо, у Романові у вересні 2020 року відкрився сучасний ветеринарно-консультаційний центр лікар ЗОО, у закладі працює ветаптека, де можна придбати корми для всіх видів домашніх тварин, вакцини, лікувальні препарати для котів, собак, ВРХ, тощо. Лікар Вячеслав Кулик цілодобово надає допомогу тваринам, які мають проблеми зі здоров’ям, у закладі проводять складні оперативні втручання, лікування, а також послуги грумінгу.  Телефон центру: 098-791-36-19