Вибрати За

Представники організації “Yahad-In Unum” збирали на Романівщині свідчення очевидців Голокосту
29 вересня у Романові вшанували пам’ять жертв Голокосту – масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр, вчинених нацистами у 1941-1943 рр.

Про це повідомляє відділу культури, туризму, молоді та спорту Романівської селищної ради.

В місцях масових розстрілів людей на околицях Романова учасники заходу поклали квіти до пам’ятників та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Варто зауважити, що на Романівщині проживають свідки страшних подій Голокосту, які нещодавно взяли участь у проєкті “Yahad-In Unum” (“Яхад-Ін Унум”).

2001 року священик Патрік Дюбуа ініціював пошуки та ідентифікацію місць масового захоронення євреїв, вбитих під час Голокосту на території Східної Європи, збирати розповіді свідків тих подій. На сьогодні “Yahad-In Unum” виявила сотні масових поховань, записала тисячі розповідей свідків.

Наприкінці серпня до Романівської громади приїхали представники “Yahad-In Unum” з Європи. Разом з перекладачами вони збирали свідчення старожилів про масові розстріли на Романівщині. Зокрема тривале інтерв’ю брали у романівчанки Браморщик Надії, розповідали про події 80-річної давнини жителі Старочуднівської Гути – Михалевська Ольга, Грушак Анатолій, Шатківська Марія, Гнатюк Антоніна та інші.