Не тиснуть руки на прощання, збираються за хвилину та ніколи не зволікають: особливості професії романівських рятувальників

Найпоширенішіми причинами виникнення пожеж на Романівщині є куріння, дитячі пустощі з вогнем, спалювання сміття, пічне опалення.
Про це повідомив головний інспектор Романівського РС УДСНС у Житомирській області Олександр Палій.
Зокрема він зазначив, що за статистикою найчастіше пожежі виникають взимку, в основному через користування пічним опаленням і порушення пожежної безпеки. За його словами, здебільшого виникають пожежі в світлу пору доби: з 10:00 до 18:00.
Незалежно від причин виникнення пожежі і того, на якому етапі вона зараз, рятувальники після виклику негайно виїжджають на місце події. Щоб зібратися та виїхати на виклик пожежникам надається всього 1 хвилина, тому бійці ДСНС – завжди готові. Кожного ранку вони перевіряють пожежні автомобілі: наповненість водою, рівень палива, технічний стан, тощо.
«Буває і таке: люди вважають, що машини приїжджають без води на виклики, хоча насправді авто заправлене завжди. Просто весь запас води автомобіля витрачається за лічені хвилини – приблизно 5-7 – це 2,5 тони води – і потрібно шукати нове джерело», – зауважують рятівники.
Як зазначив Олександр Палій, на виклик вирушає 1 машина, а другий автомобіль лишається в резерві. Інколи до місця події дістатися якнайшвидше та вчасно зупинити поширення вогню не вдається через побічні фактори: стан доріг (розбиті і особливо слизькі зимою), люди самостійно намагаються здолати вогонь і запізно викликають рятівників або ж просто не знають номер виклику пожежної служби:
«Траплялося, що люди дзвонили у швидку допомогу і нам вже з швидкої повідомляли про пожежу. Всі жителі району повинні пам’ятати номер рятувальників – 101», – коментує Олександр Палій.
Після завершення зміни пожежники, вирушаючи додому, ніколи не потискають руки один одному, щоб не зустрітись на пожежі.
Рятувальники зазначають, щоб стати пожежником, потрібні не лише знання, а й наполегливість та хоробрість. Не можна вагатися жодної хвилини і робити все для того, щоб не траплялися трагічні випадки під час пожеж.
За даними РС УДСНС в Романівському районі за січень 2019 вже трапилося 5 пожеж. Пожежники сподіваються, що статистика не змінюватиме цифру ще дуже довго і закликають: будьте обережні з вогнем !
Матеріал Софії Прес, учениці 10 класу ОНЗ”Романівська гімназія”
На основі інтерв’ю з головним інспектором Романівського РС УДСНС у Житомирській області Олександром Палієм
в рамках майстер-класів з журналістики від редакції Твій Романів