Вибрати За

На Романівщині оселилися отруйні павуки, які зазвичай поширені на півдні України
Павук Агріопа тигрова або Аргіопа Брюнніха досить поширений на півдні України, хоча у зв’язку з глобальним потеплінням його все частіше бачать і у нас – на Житомирщині.

Застереження щодо появи цього павука в області нещодавно опублікувала Житомирська РДА.

 “Агріопа вважається отруйним павуком, його згадують як одного із трьох отруйних павуків України поряд з тарантулом та каракуртом. Щоправда, його отрута для людини не смертельна. Як стверджують очевидці та постраждалі, укус може бути дуже болючим (як укус оси) і при цьому біль триває досить довго (до трьох днів). На місці укусу може утворюватись нарив через дію отрути. Справжню небезпеку укуси павука становлять тільки для людей, у яких є алергія на укуси комах”, – йдеться в повідомленні Житомирської РДА.

Це досить великий павук. Його тіло завдовжки до двох сантиметрів (самки), а з ногами – до чотирьох. Не помітити його важко. За смугастим забарвленням нагадує ос.

Агріопа тигрова обирає для побудови ловильної сітки сонячні відкриті місця, де є висока трав’яниста рослинність: луки, лісові галявини, зарості очерету. Павук сидить у заплетеному тонкими нитками центрі павутиння, переднім краєм тіла донизу. Передні та задні ноги попарно зближені з кожного боку, тому павук виглядає як хрест чи літера «Х». У випадку небезпеки стрибає на землю

На Романівщині таких павуків бачили у с. Старочуднівська Гута, Прутівка та Камінь

Фото, зроблені 15 серпня в с. Старочуднівська Гута

Фото Мирослави Кушнір, зроблене в с. Камінь