Вибрати За

На Романівщині знову горіла суха трава

15 квітня рятувальники двічі виїжджали гасити суху траву та стерню.

Про це Твій Романів повідомив Олександр Палій, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Житомирського РУ ГУ ДСНС України.Вдень займання трапилося поза межами смт Миропіль. Горіла суха рослинність, вогонь перекинувся на стерню. Займання ліквідували, вигоріло 1 га.

А увечері романівські рятувальники ліквідовували пожежу в с. Залужне. Там теж горіла суха рослинність. Вигоріло близько 1 га.

Рятувальники нагадують, що самовільне випалювання рослинності або її залишків заборонено. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за це передбачено накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень.

Зауважте, що такі дії під час воєнного стану можуть прирівнюватися до злочину. Зокрема, статтею 113 (Диверсія) КК України передбачено покарання за вчинення підпалів, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення тощо. Такі діяння, вчинені в умовах воєнного стану караються 15-річним або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.