Вибрати За

На Романівщині за допомогою дронів рахують диких тварин у лісах

У Житомирській області проводять облік чисельності диких тварин у мисливських господарствах.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу на своїй сторінці у фейсбуці.Підрахунок в мисливських угіддях користувачів здійснюють завдяки спостереженням на підгодівельних майданчиках, фото- і відеофіксації з повітря за допомогою дрону, методом шумового прогону окремих ділянок, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитуванням єгерського складу і досвідчених мисливців. За результатами проведених обліків з врахуванням приросту молодого поголів’я мисливські господарства визначають ліміти та пропускну спроможність на добування тварин в наступному мисливському сезоні.

На даний час, обліками чисельності мисливських тварин охоплено 4 мисливські господарства, а саме: Чуднівська, Романівська, Баранівська, Любарська районні організації УТМР. За результатами проведених обліків не у всіх вищезазначених господарствах є оптимальна чисельність державного мисливського фонду.

Так, як повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу, на території мисливських угідь Романівської р/о УТМР наявність зайця-русака та козулі європейської становить нижче оптимальної чисельності, з якої дозволяється полювання. В даній організації за допомогою квадрокоптера не виявлено жодної мисливської тварини. Тож на цій території будуть проводити додаткові заходи по обліку.