Вибрати За

Нардепу Сергію Кузьміних призначили заставу 49,5 тис. грн у справі про отримання ним півмільйонного хабаря

Народному депутату від 67 виборчого округу Сергію Кузьміних обрали запобіжний захід.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.“Слідча суддя ВАКС Лариса Задорожна відмовила у задоволенні клопотання прокурора та НЕ призначила для Кузьміних арешт.

Натомість суддя чомусь обрала менш тяжкий запобіжний захід у вигляді застави. Так як нардепу інкримінують нетяжкий злочин (зловживання впливом), а слідча суддя відмовила у триманні під вартою, то призначена застава в 49,6 тисяч грн є максимально можливою

З іншого боку, обрання запобіжного заходу щонайменше означає те, що підозра щодо нардепа є обґрунтована. Зазвичай такі клопотання розглядають за один день, але розгляд запобіжки щодо Кузьміних тривав 3,5 місяці. Переважну більшість засідань захист намагався максимально затягнути розгляд через неодноразові неявки, безпідставні клопотання, відводи та скарги.
У випадку внесення застави нардеп повинен буде дотримуватися низки обов’язків, зокрема: повідомляти про зміну місця проживання та роботи, утриматися від спілкування зі свідками, здати закордонний паспорт.
Нагадаємо, що Кузьміних підозрюють в отриманні 558 тисяч гривень за сприяння в укладенні контрактів між приватними компаніями і лікарнею в Житомирській області. На оприлюднених НАБУ записах розмов Кузьміних говорив, що йому не важливо, у якій валюті отримувати кошти: “хоч тугриками, мені все одно”, а під час судового розгляду називав себе “комунікатором, а не злочинцем”.”, – йдеться в повідомленні Центру протидії корупції