Вибрати За

Намагаючись допомогти – можемо нашкодити: екологи пояснили чи потрібно рятувати лебедів у Романові

Уранці 21 листопада до Варти правопорядку звернулися жителі Романова з проханням допомогти лебедям, які замерзли на водоймі.

Про це Твій Романів повідомив Іван Кіндрук, очільник Варти правопорядку.Представники Варти виїхали на місце і коли наблизились до лебедя, виявилося, що він спав – птах прокинувся і допомоги не потребував.

Твій Романів звернувся за коментарем до Державної екологічної інспекції Поліського округу з питаннями: чому птахи не відлітають і як їм допомагати?

“Птахи дійсно повинні летіти на зимівлю, проте через різні чинники природні цикли порушилися, лебеді змінюють свої звички. Але втручатися в природу людині не варто. Намагаючись допомогти – можемо нашкодити. Лебеді, яких постійно годують і оберігають місцеві жителі, втрачають природні інстинкти, відпадає інстинкт летіти у теплі краї, птахи йдуть шляхом найменшого супротиву. Дійсно, можуть бути випадки, коли лебедям треба буде допомогти. Якщо птах голодний, знесилений – йому дійсно погано – тоді слід звертатися до нас, ми разом з місцевими активістами допоможемо, – пояснили в Державній екологічній інспекції Поліського округу.

Екологи пояснили, що в області були вже випадки, коли таки доводилося рятувати лебедів. В таких випадках птахів забирають на зимівлю активісти або ж їх передають у спеціальні притулки.

Тож, якщо ви помітити, що лебедям дійсно (!) потрібна допомога, можна звертатися на гарячу лінію Державної екологічної інспекції Поліського округу, або у романівську Варту правопорядку, яка сконтактує з екологами.