З 5 листопада заборонили вилов риби на зимувальних ямах у Романівському районі

З 5 листопада 2015 року до початку весни 2016 року заборонено вилов риби на зимувальних ямах Житомирської області.
Про це Твій Романів повідомили в Управлінні охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Житомирській області.
«Для збереження популяції риб у зимовий період, Управлінням охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Житомирській області видано Наказ «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах Житомирської області» № 46-у від 12.10.2015 року, згідно якого з 05 листопада 2015 року до початку весняної заборони 2016 року забороняється будь-яке рибальство на зимувальних ямах водних об’єктів Житомирської області згідно з переліком зимувальних ям, який розміщений на сайті Житомиррибоохорони», – йдеться в повідомленні управління.
У Романівському районі, відповідно до опублікованого списку управління, зимувальна яма є на річці Случ на проміжку 1500 м від ГЕС до будинку лісників проти течії.
Осіб, які нехтуватимуть даною забороною буде притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.85 КУпАП, яка передбачає штраф від 34 до 170 гривень. Також порушнику доведеться відшкодовувати збиток за кожну незаконно виловлену рибу.
Відповідно до такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах України, оцінка збитків за одного екземпляра риби складатиме: білий амур – 255 грн, карась – 17 грн, краснопірка – 68 грн, лин – 119 грн, лящ – 170 грн, плоскирка – 34 грн, верховодка – 17 грн, сазан (короп) – 306 грн, плітка – 85 грн, товсто лоб – 255 грн, судак – 510 грн, сом – 420 грн, окунь – 17 грн, щука – 340 грн.
Щоб уникнути неприємних ситуацій рибалкам – аматорам слід знати, що ловити рибу в зимовий період дозволяється на водоймах (крім місць зазначених у переліку зимувальних ям) зимовими вудками з блешнею не більше № 10, мормишкою, наживною та живцевою снастями із загальною кількістю гачків:
– на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями,- не більше п’яти на рибалку;
– на водоймах, де впроваджено платне рибальство,- не більше десяти на рибалку.