Вибрати За

Звернення романівського селищного голови Володимира Савченка

Українці єдині у прагненнях захистити власну державу, в обороні, у силі  волонтерів і у вірі. Ми всі молимось за наших відважних воїнів. І у своїх молитвах стаємо  єдиною рушійною силою.

Нині доленосні часи для  країни. Приймаємо рішення, від яких залежить майбутнє і якими прощаємось з загарбницьким пропагандистським минулим. Надважливі зміни відбуваються сьогодні і у релігійних спільнотах.

З 24 лютого після повномасштабного вторгнення росії, серйозні соціальні зміни неминучими, торкнулися вони і православного світу. Єдиною з українським народом хоче бути і церква. Українська православна церква, яка підпорядковувалась  московському патріархату, нині відмежовується від ворожого покровительства, зважаючи на ризики, констатуючи злочини священнослужителів проти цілісності і незалежності України.

Ми усвідомлюємо, що загарбницька пропаганда проникла і у храми, і з вуст деяких  проповідників лунали неприпустимі заклики, але зараз свідомі, патріотично-налаштовані настоятелі храмів УПЦ МП висловлюють своє єднання з народом, відмовляючись від будь-яких зав’язків з росією, виходячи з підпорядкування москви.

 З 25 лютого у 200 громадах, 15 областях України прихожани заявили про свій патріотизм виходом з московського патріархату.  6 парафій у Житомирській області одразу після звільнення окупованих територій прийняли такі важливі і доленосні рішення.

АРелігійні громади прагнуть звільнитись від будь-якого впливу москви, аби бути єдиними у цій війні зі своїм народом. У 15 з 53 єпархій в Київській області, після звірства російських солдатів в Бучі, Гостомелі, Бородянці перестали поминати московського патріарха Кирила, який підтримує дії путіна і його нелюдські загарбницькі тактики.

Відмова від проросійського впливу – це є шлях істинний для єпархій, які зі своїм народом  у цій відчайдушній боротьбі, які максимум зусиль докладають для перемоги, які підтримують наших воїнів.

Ми маємо йти зі своїм народом визвольним шляхом, далеким від росії.

Противляться змінам і відвойовують свою відданість московському патріархату лише ті настоятелі, які сьогодні йдуть всупереч національній ідеї, хто не приховує своєї проросійської позиції. Вірю, що таких буде все менше, а православні єпархії відмежуються назавжди від московського впливу і стануть проукраїнською православною спільнотою.

Прошу усіх вірян Романівської громади свідомо слідувати прикладу релігійного патріотизму. Рішення сесії селищної ради від 27 травня 2022 є першим кроком на цьому шляху. У  наших храмах мають звучати молитви за Україну.

Романівський селищний голова
Володимир Савченко