Вибрати За

Звернення Володимира Савченка, романівського селищного голови

Шановні жителі та громадяни, що тимчасово проживають на території Романівської ТГ.

У такий скрутний для України час особливо проблемними і небезпечними є пожежі, спричинені необережним поводженням з вогнем.Так, 15 березня біля села Тевеліївка за нез’ясованих обставин загорілася стерня, вогнем було випалено 3 га. Напевно, ще не усім зрозуміло, якої непоправної шкоди приносять такі необдумані чи, можливо, зловмисні дії. Тому я нагадую, що 13 квітня 2020 року Верховна Рада посилила відповідальність за забруднення повітря і спалювання сухої трави та листя, ухваливши відповідний законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження навколишнього середовища (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря й знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)». За підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільгоспземлях вогнем штрафи підвищили у 18 разів – до 91800-153000 гривень.

Наголошую, що у військовий час штраф призначатиметься максимальний, а дії зловмисників розглядатимуться як тероризм, що нестиме за собою відповідне покарання, передбачене статтею 258 Кримінального кодексу України.

Також хочу звернути увагу населення на ще одну проблему: у зв’язку із активними бойовими діями росії, на території громади оселилося багато вимушених біженців. Дуже часто люди змушені проживати у будинках, де довгий час ніхто не проживав, а тому пічне опалення, димоходи, грубки можуть бути в аварійному стані. Трапляються випадки потрапляння чи поселення у коминах птахів чи тварин, що може стати причиною пожежі чи задимлення із ризиком для життя. Тому я нагально рекомендую уважно перевіряти справність печей, грубок, плит перед використанням, прочистити димоходи та не залишати джерела відкритого вогню без нагляду. Прошу ще раз пояснити дітям правила пожежної безпеки у нових для них умовах.

Бережіть себе та свої родини!

Перемога буде за нами. Слава Україні!

Володимир Савченко, романівський селищний голова