Вибрати За

Затопило: обійстя, погреби та укриття у Романові та громаді залило водою

Кількатижневі рясні опади на Романівщині спричинили паводки та різкий підйом рівня води. Річка Лісна розлилася на понад десять метрів там, де раніше її русло було не більше метра в ширину. Виспа, яка повністю була зневоднена після прориву дамби, уже знову майже повна – набралася буквально за лічені дні.

Вода прийшла і в двори жителів Романівської громади. У низинах позатоплювало городи. Вода виходить з меліоративних каналів і розливається на дороги, у приватні обійстя, затоплює погреби. Люди рятують майно, викопуючи нові канави, аби спустити воду. Звернення про підтоплення надходили й в КП “Комфорт”, а також у Романівську селищну раду. Комунальники допомагають відвести воду від домівок, проте зауважують – не завжди є можливість допомогти вирішити ситуацію, інколи фізичні фактори і особливості рельєфу такі, що відвести воду неможливо.




Затопило й укриття. Вода стоїть у більшості сховищ навчальних закладів Романівської громади.

“Ми про цю проблему знаємо, вона є в багатьох наших закладах. Нам потрібне фінансування, аби завершити роботи по облаштуванню укриттів, зокрема системи водовідведення”, – прокоментувала Твій Романів ситуацію Оксана Гаврилова, очільниця гуманітарного відділу.

Разом з тим за прогнозами синоптиків суттєво погода поки не покращиться: періодичні дощі йтимуть ще впродовж наступного тижня.