Вибрати За

Житомирська УПЦ (МП) заявила, що затриманий СБУ зрадник не має відношення до монастиря у Вільсі, проте дійсно там перебував

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ Української православної церкви 12 січня заявив, що зрадник, якого назвали прислужником Спасо-Покровського жіночого монастиря УПЦ (МП) у Вільсі жодного відношення до монастиря немає. Проте водночас підтвердив, що чоловік дійсно певний час знаходився в монастирі як біженець.
Публікуємо текст дослівно:

“Житомирська єпархія Української Православної Церкви офіційно повідомляє, що особа, про яку йдеться у повідомленні СБУ ніякого відношення до Спасо-Покровського жіночого монастиря Житомирської єпархії не має, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зазначається, що це підтверджують також в самому монастирі. Устав обителі, яка згідно зі своїм устроєм являється жіночою, передбачає проживання в ній лише сестер-насельниць і водночас не дозволяє утримувати осіб чоловічої статі.

Духівник обителі у селі Вільха на Житомирщині схіархимандрит Амфілохій разом із сестрами зробив заяву, у якій підкреслив, що чоловік, про якого заявили в СБУ, не є послушником (прислужником) монастиря. Потрапив він до обителі відразу після початку повномасштабного вторгнення РФ, як і багато інших переселенців, які приїхали зі столиці у той період.

За його словами, те, що у діяльності цього чоловіка винен монастир «великий наклеп і брехня».

Священнослужитель повідомив, що ніхто з представників СБУ не звертався ані в монастир, ані до єпархіального управління із запитом, щоб уточнити чи дійсно затриманий ними має безпосереднє відношення до обителі і є її послушником.

Окрім того, за інформацією духівника Покровського монастиря, цей хлопець є інвалідом з наявністю психічних розладів.

«У нього є і психічні, фізіологічні проблеми. Але про це ніхто не написав», — зазначив він.

В єпархіальній пресслужбі наголошують, що ігуменя та сестри Спасо-Покровського жіночого монастиря щодня підносять молитви за мир та спокій в Україні, моляться за наших Захисників та всіляко допомагають тим, хто постраждав від війни”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, СБУ затримала прихильника “русского міра”, прислужника Спасо-Покровського жіночого монастиря у Вільсі Романівської громади, який закликав захопити Київ.