Вибрати За

Екологи та селищна рада звернулися до поліції, щоб з’ясовувати чому прорвало дамбу на Виспі у Романові

28 березня увечері у Романові прорвало дамбу на Виспі. За ніч води не стало.

На місце події виїжджали працівники Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«Урочище Виспа розпочинається з розгалужених меліоративних каналів. Як повідомили нам місцеві жителі, на одному з них  були боброві загати, які хтось зруйнував. Це найімовірніше і стало однією з причин аварії – внаслідок руйнування бобрової гатки вода раптово хлинула, дамба не витримала, тож і вода, і риба пішли далі по руслу в річку Лісну. Враховуючи обставини, ми викликали поліцію, адже за руйнування бобрових гаток передбачена адміністративна відповідальність, також  винний може бути притягнутий до відповідальності за наслідки, спричинені руйнуванням бобрової загати – в даному випадку руйнування дамби та шкоди водним ресурсам», – пояснив Сергій Федорчук, фахівець Державної екологічної інспекції Поліського округу.
Екологи зауважили, що руйнування дамби в літній період могло б призвести до катастрофічних наслідків та загибелі водних ресурсів, але у весняний період за умови швидкої відбудови дамби, запасів вологи має вистачити для збереження флори та фауни.

Також працівники екологічної інспекції прокоментували факт масового рибальства на Виспі після зменшення рівня води.

«Рибу можна ловити в межах законодавства дозволеними знаряддями лову. Нам повідомляли про факти використання сіток уночі одразу після прориву дамби, проте на момент нашого приїзду  таких порушників на річці уже не було», – зазначили екологи.

Про боброву гать, як одну з причин аварії пише Романівська селищна рада:

«Ймовірних причин аварії декілька:  дамба в аварійному стані; погодні умови: негода, сильний вітер, сніг; боброва гать спричинила додаткове навантаження.

(…)З метою перевірки та встановлення факту втручання у канали, що входять у водойму, на засіданні комісії прийнято рішення звернутися до правоохоронних органів”, – йдеться в повідомленні.

Також в повідомленні вказано, що дамбу планують відновити протягом тижня – десяти днів.

В Головному управлінні Національної поліції Житомирської області Твій Романів повідомили, що отримували повідомлення про подію. На місце виїздила група реагування Романівського сектору поліцейської діяльності. Нині проводиться перевірка обставин.

Тим часом активісти та жителі прилеглих вулиць у Романові організовують толоку, щоб прибрати русло Виспи. Збір – в суботу в 11.00. З собою просять брати відра, мішки, лопати, граблі.