Вибрати За

Депутати обласної ради утворили два нових заказники на Романівщині: “Над Случчю” та “Урочище Зрубок”

На черговій сесії Житомирської обласної ради, яка відбулася 16 березня, депутати проголосували за рішення Про оголошення нових та розширення меж існуючих об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

Серед іншого створені нові заказники й на Романівщині.
Зокрема у Миропільській громаді утворено Ландшафтний заказник місцевого значення «Над Случчю», площею 29 га, на лівому березі р. Случ між смт Миропіль та с. Колодяжне.

В документі вказано, що основним завданням заказника є охорона та збереження в природному стані унікальних та типових ландшафтів, видів, занесених у Червону книгу України, а також збереження городища Колодяжне-3, яке має історико-культурну цінність території. Пріоритетом охорони в ландшафтному заказнику «Над Случчю» є охорона типових для місцевості широколистяних лісів із значним природоохоронним, водоохоронним, ґрунтозахисним, естетичним та історико-культурним значенням, а також популяції тварин та рослин, занесених у Червону книгу України, – підсніжника білосніжного, стрічкарки малинової, подалірія та регіонально рідкісного виду Житомирської області на крайній східній межі ареалу – живокоста серцевидного.

Ініціатором та розробником обгрунтування створення заказника був миропільчанин Гриб Олександр.

На території “Романівського лісгоспу АПК” утворено лісовий заказник місцевого значення                 «Урочище Зрубок», площею 40,9 га. У пояснювальній записці вказано, що територія заказника зайнята берегозахисними лісовими насадженнями, які виконують водоохоронну функцію. Ліси заказника – середньовікові березово-вільхові та вільхові у вологих сугрудах.