Вибрати За

День Перемоги у Романові. Фоторепортаж
9 травня у Романові відзначали День Перемоги.

Цьогоріч ходи центральними вулицями Романова не було, захід розпочали одразу біля Монументу Слави.

Проте частина жителів Романова, за їх словами – учасники ветеранської організації праці (в тому числі представники колишнього комуністичного руху та нинішньої “лівої опозиції”) на чолі з червоним “прапором Перемоги” – штурмовим прапором 150-ї дивізії, але без символіки комуністичного режиму (без серпа і молота), пройшли за маршрутом колись традиційного параду.

Захід розпочався зі слів пам’яті про загиблих воїнів, вшанування їх хвилиною мовчання, покладання квітів. Художні колективи представили тематичні номери, до глибини душі проймали виступи учениць з листами солдатам. Перед присутніми виступили романівський селищний голова Володимир Савченко, а також від імені всіх ветеранських організацій голова спілки ветеранів “АТО” Анатолій Томчевський.

Бойових ветеранів цьогоріч на заході не було, воно й не дивно, адже ті, хто нині живий – справжні довгожителі, яким далеко за 90. Представники Романівської селищної ради після заходу також поклали квіти до Пам’ятної дошки бійцям АТО/ООС з Романівщини, до пам’ятника Борцям за Волю України, до меморіальних дошок ветеранам Другої світової війни.

Прикро, але цьогоріч Меморіал Слави не підготували до свята і не провели звичний благоустрій. Між плитами поросла висока трава (хоча навколо меморіального комплексу, ближче до дороги траву викосили працівники з благоустрою), не прикрашали захід поламані і покошені ліхтарі, лави з облупленою фарбою, а також тріщини та сірі незабілені плями біля меморіальних плит. Завдяки активістам та громадським організаціям – клумби були облагороджені.

Фоторепортаж із заходу: