Вибрати За

Делегація з Романова взяла участь у святкуванні 635-річчя міста-партнера Романівської громади – Молетая

25-26 червня делегація з Романова перебувала у місті-побратимі Романова – Молетай (Литва). Романів отримав запрошення на святкування Дня міста Молетай, який цього року відзначає досить поважну дату – 635 річчя.

До Молетаю за власний кошт та у період офіційних відпусток поїхали очільниця відділу освіти Оксана Гаврилова, директорка КНП «Романівська лікарня» Ірина Серт та староста Ясногородського округу Лариса Свиридюк. Делегація взяла участь в святкуваннях та заходах, присвячених 635-річчю Молетая.

«Ми давно товаришуємо з містом Молетай – це хороші друзі Романова. Окрім традиційних дружніх візитів раніше, жителі Молетаю подали нам руку допомоги під час нового етапу війни в Україні, не один раз надсилали суттєву гуманітарну допомогу. Нині ж ми ще раз переконалися наскільки Україна важлива для них, неймовірний рівень підтримки – під час офіційного святкування повсюди була символіка нашої держави, кожен намагався знайти необхідні слова, аби ми зрозуміли, що ми не самі у цій страшній війні. І навіть подаровану нами вишиванку мер міста одразу одягнув і носив впродовж всього дня на офіційних заходах», – розповіла Оксана Гаврилова, очільниця відділу освіти.

Представники Романівщини виступили на сцені під час публічних урочистостей, а також на круглих столах і офіційних заходах. Меру міста Молетай Саулюсу Янейку, окрім інших подарунків, передали булаву, власноруч виготовлену романівським селищним головою Володимиром Савченком, а також вишиванки від Олександра Кондратюка, який був одним із засновників партнерства.

Крім участі у святкових заходах романівська делегація відвідала освітні заклади та лікарню міста Молетай. Зокрема директорка Романівської лікарні Ірина Серт зауважила, що у литовських медиків взяла на озброєння кілька цікавих ідей, а також поділилася досвідом Романівської лікарні, який став досить цікавим для колег з Молетая.

Представники Романова та керівництво Молетая напрацювали нові вектори співпрацю, очільник міста повідомив, що найближчим часом у Романів знову надійде допомога від їх міста.

Фото учасників делегації
та сторінки Molėtų rajono savivaldybė