Вибрати За

Два караули пожежників гасили 3 гектари сухої трави поблизу Романова
15 березня біля с. Тевеліївка горіла суха трава та стерня.

Про це Твій Романів повідомив Олександр Палій, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Житомирського РУ ГУ ДСНС України.

Пожежу гасили два караули рятувальників. Вогонь випалив 3 га.

Рятувальники нагадують, що випалювання сухої рослинності карається серйозними штрафами і часто стає причиною смертей. За минулий 2021 рік на Романівщині зареєстровано 42 пожежі в екосистемі. Також стався трагічний випадок в смт Романів, пенсіонер спалював суху рослинність та загинув на місці згарища.

Тож рятувальники, антикризовий штаб та селищна рада нагадують:

Стаття 77-1КУпАП. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060грн. – 6120грн громадян і на посадових осіб – від 15300грн.-21420 грн. громадян.

Тож наполегливо просимо мешканців громад не наносити шкоду довкіллю та собі. Пам’ятайте, якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову).  

Якщо пожежу не можете здолати самотужки – зателефонуйте до служби порятунку «101» «112».