Вибрати За

Вишукана клумба замість бур’янів: учасники Спілки «Порядок і Справедливість» провели благоустрій частини території на площі Єдності у Романові
Кульбаба, пирій, мокриця, подорожник, колись давно посаджені і запущені в догляді квіти, обліплені паразитами дерева і кущі, витоптана до стану бетону трава і земля  – таку «красиву» клумбу з вікна щодня спостерігали учасники Спілки «Порядок і Справедливість» з орендованого ними приміщення, також цю картину спостерігали сотні людей, які проходили повз площу Єдності.

Цієї весни в Спілці вирішили – годі! – і організовано взялися до роботи і всього за тиждень перетворили недоглянуту ділянку у вишукані клумби.

Благоустроєм займалися керівник Спілки Аудрюс Рашкаускас з дружиною Світланою, яка власноруч садила куплені, а також вирощені вдома кущики та квіти, спілчани Анатолій Садовський і Ольга Рекша, інші учасники організації, долучалися й громадяни, які вирішили підтримати ініціативу.

Як розповідає Світлана Спіцина, одна з ініціаторок облагородження території, довелося не лише копати й садити, а й займатися ремонтними справами. Зокрема спілчани переклеїли облицювальні гранітні плити на фасаді фундаменту приміщення, адже ті давно попадали додолу. Зробили вимощення біля будівлі – поклали щільну агротканину та підсипали щебенем і відсівом. Довелося викопувати і бордюри, аби встановити їх рівно й надійно.

Клумби перекопали, частину відділили пластмасовим бордюром, вкрили агротканиною і засипали корою, якої знадобилося аж 40 мішків. У корі висадили 60 кущів самшитів. Прикрашають клумбу також 50 кущиків білої та бузкової лаванди, більше десятка кущиків барбарису, спіреї, юки, сантоліно, колеуси та яскраві рожеві флокси. Окрасою стали дві невеликі плакучі верби – Salix Integra Pendula та Kilmarnock.

Також учасники Спілки «Порядок і Справедливість» подбали про захист клумби від любителів поцупити щось з громадських  клумб – встановили великі прожектори, які добре освітлюють вночі територію, а також камери відеоспостереження.

Нині клумба біля будівлі зв’язку вже стала окрасою центру селища, сюди приходять фотографуватися і прогулятися. Клумба разюче відрізняється від територій поруч, які теж давно слід було б облагородити. Тож Спілка «Порядок і Справедливість» пропонує запустити своєрідний флешмоб чи челендж і закликає організації та підприємців громади облагородити свої території та поруч з ними. Разом ми можемо зробити Романів кращим!

Нагадаємо, керівник Спілки «Порядок і Справедливість» Аудрюс Рашкаускас з дружиною Світланою минулоріч облаштували неймовірний сквер європейського зразка поруч із костелом Святого Станіслава у Романові. Детальніше – тисніть тут.