Вибрати За

Варта правопорядку: не виходьте у комендантську годину, не використовуйте дрони для розваг – їх зіб’є охорона, повідомляйте про підозрілі речі

У Романівській громаді громадський порядок забезпечує тероборона та Варта правопорядку. Вони нагадують жителям про те, що нині діє воєнний час і слід дотримуватися правил – серйозно і без виключень.

На вулицю без документів – ні кроку. Кожен зобов’язаний мати завжди при собі документ, що посвідчує особу.

Дотримуватися комендантської години – з 22.00 до 6.00 пересічні жителі не мають права виходити на вулиці без геть нагальної потреби, лише за умови сигналу «увага всім» можна втікати в укриття. На жаль, жителі Романова не завжди дотримуються вимог, навіть влаштовують вуличні застілля  і п’яними провокують охоронців правопорядку.Не використовуйте свої дрони, літальні апарати і навіть дитячі іграшки літачки, які літають самостійно чи на радіокеруванні. Зробите фото Романова з висоти чи пограєтеся іграшкою з дитиною в мирний час. На разі по всій Україні працюють диверсанти, дронами розвідують інформацію і вивчають територію, в тому числі факти зафіксовані на Романівщині. Тому Варта правопорядку одразу намагається збити літальний апарат. У Миропільській громаді, за даними Полонської тероборони, вчора один збили.

Бачите дрон/квадрокоптер чи щось подібне – одразу дзвоніть в поліцію або за номером 096-036-34-72.

Будьте уважні і навіть підозрілі – звертайте уваги на позначки на дорогах, стовпах, деревах, будівлях, газопроводах і навіть перевірте дахи багатоповерхівок. Повідомляйте про мітки у поліцію і за вище вказаним номером, сфотографуйте і відправте у чат-бот @ukraine_avanger_bot, засипте землею, зірвіть, заховайте. Вони світяться вночі, тому варто подбати про таке їх маскування, щоб вночі не відбивало світло фар.

Не фотографуйте і не знімайте на відео переміщення наших військ, не розміщуйте це у соцмережах, навіть якщо ви дуже хочете показати, що ви пишаєтесь нашою армією. А от місця розміщень ворожої техніки виставляйте і поширюйте максимально, щоб ЗСУ знали куди їхати.

Звертайте увагу на людей, які виконують підозрілі дії. І будьте дуже обережні у соцмережах. Зараз на Романівщині багато підозрілих акаунтів, які намагаються випитати інформацію. Наприклад, як дістатися в укриття, хоча адреси укриттів є публічними. Знайте, всі місцеві більш-менш орієнтуються в назвах вулиць і зможуть за вказаними таблицями з адресами знайти сховище, приїжджим переселенцям таку інформацію детально надають волонтери, або люди, які прийняли біженців до себе. Конкретна адреса бомбосховища нічого не говорить чужинцю, який абсолютно не знає місцевості і просить показати покрово. Це може стосуватися інших об’єктів у громадах. Не кажіть нічого конкретного нікому.

Акаунти зламують. Ви можете знати людину, але її акаунт може бути вже не її. Ніколи не відкривайте посилань, спочатку запитайте в людини, щось відоме лише вам двом, і лише переконавшись, що людина справжня – продовжуйте переписку.

Наразі у Романівській громаді все стабільно!