Вибрати За

Бюджет Миропільської громади 2023: без освітньої субвенції, без Бюджету розвитку, вдвічі більший резервний фонд і реверсна дотація у держбюджет

На сесії Миропільської селищної ради депутати ухвалили бюджет громади на 2023 рік.

Як розповіла Твій Романів Олена Гончарук, очільниця фінансового відділу Миропільської селищної ради, фінансовий ресурс селищного бюджету на 2023 рік у цілому становить 52,9 млн. грн. ‒ це на 14,4 млн.грн. менше, ніж у  поточному році, із них: загальний фонд – 52,5 млн. грн., спеціальний фонд – 0,4млн.грн.
Трансферти з державного бюджету Миропільській громаді не передбачені. Також немає освітньої субвенції, як і у Романівській та інших громадах України. Адже Кабмін не розподілив фінансовий ресурс, зважаючи на велику міграцію населення – кошти будуть виділяти в ручному режимі кожній громаді. Потреба Миропільської громади – 23,3 млн. грн..

Серед особливостей бюджету Миропільської громади 2023 – вдвічі більший резервний фонд. Депутати запланували 0,6 млн. грн. на неочікувані видатки. Також на стадії формування не запланований Бюджет розвитку. Як зауважили у Миропільській селищній раді, такі видатки будуть здійснюватися пізніше, при розподілу вільних залишків у найближчі місяці..

Також вперше у бюджеті Миропільської громади з’явилася графа Реверсна дотація. Реверсна дотація – це, по суті, своєрідна фінансова допомога, яку вилучають у більш успішних громад на користь «бідніших». Тож у держбюджет Миропільська громада передасть 1217600 грн.

Як зауважили у фінансовому відділі Миропільської селищної ради, при формуванні бюджету усі галузі громади забезпечені в повному обсязі заробітною платою та енергоносіями.