Вибрати За

Бур’яни атакують: на Романівщині розрослися небезпечні рослини

Тепле літо з рясними дощами сприяє активному росту бур’янів. За дуже короткий термін їх стало надзвичайно багато.

Дикий пастернак зараз цвіте ледь не кожному кроці. Його яскраві жовті суцвіття видно звідусіль, хоча насправді рослина небезпечна. Крім того, що вона швидко поширюється і витісняє всі сусідні рослини, вона може нанести шкоду здоров’ю людей. Сік з поламаної чи зрізаної рослини, потрапивши на шкіру людини, під дією ультрафіолету може спричинити хімічний опік. Після довгого перебування на сонці, не помітивши того, що на шкіру потрапив сік, на тілі людини можуть виникнути навіть пухирі.

 

 

Борщівник Сосновського – в десятки разів агресивніше і сильніше вражає своїм соком шкіру людини. Після попадання соку під дією ультрафіолету на тілі з’являються сильні хімічні опіки, шрами від яких залишаються на тілі на кілька років. Аби уникнути ураження після попадання соку на шкіру, слід акуратно витерти його та сховати ділянку від сонця як мінімум на одну добу.

Борщівник Сосновського в радянські часи масово засаджували на пасовищах як дешевий замінник силосу. Проте виявилось, що корови після такої їжі дають гірке молоко. Тож вирощувати рослину навмисне припинили, але боротися з нею активно теж не стали. Тож на узбіччях доріг Романівського району часто можна побачити цю небезпечну рослину, висотою зо 5 метрів і з величезним суцвіттям-зонтом.

Амброзія на Романівщині теж зустрічається дуже часто.  Небезпечна для людей, що мають алергії. Адже може викликати не просто посилення проявів алергії, а й анафілактичний шок.

Ехіноцистис – в народі називають дикий огірок. Ще з десяток років тому ця рослина на Романівщині зустрічалася не часто, а нині заплела всі береги річки Лісної, розрослался на недоглянутих земельних ділянках, росте у дворах жителів району. З цим бур’яном дуже важко боротися, адже він легко адаптується до нових умов і швидко розростається.