Вибрати За

8 травня у Романові відбудеться мітинг до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 9 травня заходів не буде

8 травня у Романові у День пам’яті та примирення вшановуватимуть загиблих у Другій світовій війні. 9 травня заходів не буде.

Про це повідомляє відділ культури, туризму, молоді та спорту Романівської селищної ради.

Зокрема у повідомленні йдеться:

“8 травня о 10.00год. в Романові біля Меморіалу слави загиблим героям по вул.. Шевченка, 14 відбудеться мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Запрошуємо усіх покласти квіти та схилити голови у хвилині пам’яті за полеглими Героями.
Символікою дня є Червоний мак, як пам’ять про жертв війни.
Цей день в Україні відзначають з 2015 року і він є символом перемоги над нацизмом. Відзначення ж в Україні Дня перемоги 9 травня, після початку повномасштабного російського вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року, є неприпустимим. Україна має вшановувати пам’ять загиблих та відзначати День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні разом з усім цивілізованим світом – 8 травня. День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні має символізувати не російське «побєдобєсіє», а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням до можливих майбутніх агресій”.