Вибрати За

5 пожеж сухої трави трапилися за 3 дні на Романівщині

З 19 по 21 березня включно на Романівщині 5 разів гасили суху траву.

Про це Твій Романів повідомив Олександр Палій, головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Житомирського РУ ГУ ДСНС України.19 березня майже одначасно горіла суха трава поблизу Тевеліївки та за межами с. Соболівка. Черговий караул гасив займання поблизу Тевеліївки, там вогонь випалив 2 га, а у Соболівку поїхав резервний караул – там вогонь встиг знищити 1 га.

20 березня рятувальники виїжджали теж двічі: 1 га трави вигоріло за межами с. Сульжинівка, а також 500 м сміття згоріла біля с. Корчівка.

Сьогодні, 21 березня, рятувальники гасили займання сухої трави у Романові. Поблизу мікрорайону склозаводу вигоріло 1 га поля.

Поліція нагадує, що чинним законодавством заборонено самовільне випалювання рослинності або її залишків. Відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за це передбачено накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 гривень.

Зауважте, що такі дії під час воєнного стану можуть прирівнюватися до злочину. Зокрема, статтею 113 (Диверсія) КК України передбачено покарання за вчинення підпалів, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення тощо. Такі діяння, вчинені в умовах воєнного стану караються 15-річним або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.