Вибрати За

43 особи з ВІЛ перебувають на обліку у Романівському районі

Станом на 15 листопада у Романівському районі на обліку перебувають 43 особи з ВІЛ, у 16 з них – СНІД.

Про це Твій Романів повідомила Ірина Серт, директор Романівської лікарні, голова районного товариства Червоного Хреста.

На обліку перебувають 40 дорослих і три дитини, у одніє дитини ВІЛ підтверджений, ще у двох у стадії підтвердження, адже дітки народилися у матерів, що мали ВІЛ.

Серед хворих дорослих: 18 – чоловіки, 22 жінки. Їх вік від 25 до 49 років, одна особа старше 50. Здебільшого, а саме 36 осіб, отримали ВІЛ статевим шляхом, четверо – внаслідок вживання ін’єкційних наркотичних речовин.

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом – день покликаний звернути увагу суспільства на цю проблему.

ВІЛ не має специфічних симптомів, саме тому слід періодично здавати кров на обстеження. Це можна зробити безкоштовно в лабораторії Романівської лікарні, також кров можна здати анонімно у кабінеті довіри.

А головним у цьому питанні є профілактика: перш за все це уникання випадкових статевих контактів та використання презервативів – адже саме статевим шляхом більшість хворих і отримали ВІЛ. Також слід стерилізувати будь-які інструменти (шприци, системи для переливання крові) у медичних установах, в побуті при різних маніпуляціях (манікюр, педикюр, татуювання, гоління тощо), де може міститися кров людини, зараженої ВІЛ. Вірус СНІДу нестійкий, гине при кип’ятінні миттєво, при 56 градусах за Цельсієм протягом 10 хвилин. Можуть бути використані і спеціальні дезінфікуючі розчини. Спирт не знищує ВІЛ.

Також у цей день всім вкотре нагадують, що люди з ВІЛ – такі ж я і решта, з ними можна спілкуватися, обійматися, працювати, не варто від них сахатися і ставитися вороже .