Вибрати За

32 будівлі згоріло в селі на Романівщині. Пожежник в реанімації

Як повідомляв Твій Романів, 13 квітня трапилася пожежа в с. Борятин. Вогонь із сухої трави перекинувся на село, в результаті спопелив 32 будівлі.

Як повідомили Твій Романів у Романівській районній раді, напередодні вночі лісники кілька раз гасили підпали сухої рослинності. На ранок уже пожежникам надійшло повідомлення про те, що горить суха трава і займаються будинки. Шквальний вітер швидко поширював вогонь.

Як зазначили у Романівському РС УДСНС, гасили пожежу майже всі романівські та миропільські рятувальники, залучили всю наявну техніку, долучилися миропільські військові, рятувальники з Чуднова, Іванополя, Бердичева, Баранівки, Новоград-Волинського, Любара, Житомира, а також гасили вогонь лісники Биківського лісництва Баранівського лісгоспу, Житомирського лісгоспу, Романівського лісгоспу АПК, техніка Бердичівського лісгоспу.

Гасили вогонь всі, хто приїхав з Романова та інших населених пунктів на пожежу, включаючи керівників райради та РДА, керівників лісгоспів та лісництв. Голови суміжних сільських рад організували відорювання межі до сіл Гвіздярня, Іванівщина та інших населених пунктів, так як вітер “крутив” у різні сторони і вогонь прямував і в сторону цих сіл. Також вогонь впритул наблизився до Ягодинки, де його відбивав Романівський лісгосп АПК. Важливу роль в гасінні проявив лісничий Гвоздяренського лісництва, який ще на початку займань почав дзвонити у всі можливі структури, аби ті виїжджали допомагати рятувальникам, організовував і залучав всіх, кого знав, адже масштаби пожежі стрімко збільшувалися. ТОВ “Калина” оперативно доставила пальне на місце трагедії, адже на дозаправку рятувальним машинам треба було їхати до 20 км. Підприємець Муха Сергій надав транспорт і тару, організовував підвезення води.

Частина місцевого населення допомагала гасити вогонь, але було чимало таких, які просто спостерігали і на прохання допомогти – не реагували.

Як повідомили в районній раді, у результаті згоріли 4 житлові будинки, 12 будинків, які використовувалися як дачі, 16 господарських будівель.

Один пожежник потрапив в реанімацію Чуднівської ЦРЛ.
останні 4 фото – Управління УСНС у Житомирській області

Разом з тим, нині триває пожежа за Мирополем та завершують гасити палаючу тирсу на одному з романівських підприємств.

Фото з пожежі в Романові