Інтерв’ю з бійцем АТО: десантник Микола Блиндюк “прикривав з повітря” своїх товаришів по службі

Микола Блиндюк з Биківки рік воював у зоні АТО. Був у першій хвилі мобілізації, призваний 11 березня і повернувся додому за рік 8 березня. Він – боєць 95-ї окремої аеромобільної бригади, в його обов’язки входило «прикривати з повітря» інших учасників АТО.
В яких гарячих точках ви були?
Найгарячіша, так би мовити, то була під Слов`янськом. А так багато де були, і всі вони однаково небезпечні. Не важливо де ти, однаково хотілося вижити всюди.
У вашій бригаді багато загиблих?
Так, досить багато. Офіцерів вбивали сепаратиські снайпери, кілька хлопців згоріли в БТР-ах, багато вбитих і поранених осколками.
Ви бачили ворога в обличчя?
Звісно. 3 вересня минулого року була така досить неприємна ситуація в с. Тельманово Донецької області. Ми захищали село і відбивали його. І були безпосередньо в прямому контакті з сепаратистами, справжній бій. Ми зустрічалися віч-на-віч у бою. Брали в полон.
Як в такій ситуації ви себе почували? Чи розуміли, що ви вбиваєте когось?
У ситуації коли у тебе ціляться, думаєш лише про те, щоб вижити. Або ти, або тебе. Інших виходів немає. Вони прийшли на нашу землю і хочуть позбавити нас життя. Ми просто захищали своє.
Як відносились до наших військ у селах, які виводили з-під контролю сепаратистів?
По-різному. В основному, звісно, добре. Підтримували, допомагали нам. А були такі села, де нас закидували яйцями, жінки і діти перекривали трасу і не пускали нас в село.
В яких умовах ви жили цей рік?
В яких? Не як вдома точно. В кущах, лісах ставили палатки. На початку було лише кілька бронежилетів. Згодом, коли почалися серйозні бої – нас почали добре забезпечувати. Друзі одного з наших хлопців по найпершому дзвінку доставляти весь необхідний інвентар, і тепловізори, і жилети, і каски. З Биківки школа передавала посилки і приватний підприємець Балик, ну і звісно дружина постійно присилала цілі пакунки.
Що було найважче?
Пережить цей рік – було найважче. Ми спочатку не говорили рідним, де ми. Казали, що на навчаннях. І лише в серпні почали по-троху зізнаватися.. Цей рік був важким і страшним. Потрібно було вижити, потрібно було прийти додому живим і неушкодженим. Якби став калікою, хто б дома робив би важку роботу, хто б заробляв на життя? Там потрібно було захищати майбутнє всієї країни і пам’ятати про майбутнє конкретно своїх дітей, яким потрібен живий батько – годувальник і захисник.
Нагадаємо, нещадовно Твій Романів публікував інтерв`ю з Сергієм Рачковським