Вибрати За

Інтерв’ю зі Світланою Власюк, миропільським селищним головою, про рік на посаді, 10 мільйонів залучених коштів та вирішення конфліктівРік на посаді. Як змінилося Ваше особисте ставлення до керівної посади в громаді? Чи відповідали Ваші уявлення про роботу реаліям?

– За рік на посаді побачила, що очолювати громаду – справа непроста. Довелося повністю переформатуватися: протягом року разом із командою  вчилися працювати над проєктами та реалізовувати їх, приймали стратегічні кадрові та фінансові рішення.

Головне завдання було тримати курс на забезпечення ефективної життєдіяльності громади. Багато чого вдалося реалізувати за рік. Проте є й нереалізовані завдання. Найважче – це пояснювати виборцям, що зробити все в один рік є неможливим.

 Звісно, прийнявши рішення йти на посаду голови, я уявляла масштабність проблем, які постануть переді мною.  Шалені темпи не лякають, бо люблю життя в постійному русі. Та й коли в такій круговерті є команда однодумців (а вона є – це заступники, старости, команда “Наш Край”, апарат селищної ради, депутати), то можна впевнено рухатись вперед.

“Разом здійснимо мрію про успішну, економічно спроможну, безпечну громаду для всебічного розвитку дітей, соціального захисту та добробуту всіх її мешканців”. Ця цитата відкриває інформацію про Вас на сторінці селищної ради. Тож що ж конкретно уже вдалося здійснити? Чи вдалося розширити економічні можливості громади, залучити інвестиційні та субвенції проекти?

Так, впродовж 2021 року нам вдалося виконати чимало із запланованого. І дійсно, ми використовували не лише місцевий ресурс, а й домоглися залучення субвенцій. Це результат клопіткої  роботи працівників селищної ради та сприяння депутатів обласного та районного рівнів. Загалом за цей рік ми залучили до бюджету 10 млн. 600 тис. додаткових надходжень на розвиток інфраструктурних об’єктів.

Зокрема, за рік вдалося виготовити найбільший проект “Нове будівництво очисних споруд каналізації” в Мирополі. Вартість проекту  –  500 тис. грн, роботи за кошторисною вартістю – 12 мільйонів гривень. На даний час завершено підземні роботи очисних. Освоїли субвенцію 3 млн. гривень з обласного бюджету, природоохоронного фонду, а також спрямували один мільйон гривень з місцевого бюджету.

Також ми виготовили: 13 проєктів на асфальтування вулиць місцевого значення загальною вартістю 350 тис.; 3 проєкти на твердопаливні котельні для 2 шкіл (Миропільської та Печанівської гімназій; 4 проєкти на автоматичну пожежну сигналізацію для 3 загальноосвітніх закладів та 1 – для закладу дошкільної освіти.

Ми  цьогоріч залучили та використали субвенційні кошти “Спроможна школа”.  1млн. 600 тис грн. спрямували на капітальний ремонт спортивного залу Миропільського ліцею. Субвенцію нам надали за умови співфінансування, тож Миропільска селищна рада залучила до ремонту і своїх 200 тис. грн з місцевого бюджету. З цієї ж субвенції ми отримали 400 тис. грн. на капітальний ремонт даху Печанівської гімназії, ще  400 тис. грн. на цей ремонт ми спрямували з власного бюджету.

 1 млн. 200тис. ми спрямували на завершення будівництва Печанівського садочка.

Також Миропільська селищна рада була серед переможців проекту Інтернет-субвенції. Так, для проведення Інтернету у  Малу Козару та Пилипи отримали 260 тис. грн та залучили 195 тис. грн. коштів бюджету селищної ради.

200 тис. грн. Миропільська селищна рада отримала від депутата обласної ради Ходака І.Є. З них  за 100 тис. грн придбали 5 ноутбуків для сільських бібліотек, ще 100 тис. грн. спрямували на ремонт дороги до Малої Козари;

100 тис. грн. на ремонт дороги на Малу Козару нам перерахувало підприємство “Єлісейські поля”.

140 тис. грн.. депутатських коштів Развадовського В.Й. освоїли на  прокладання водопроводу в с. Колодяжному;

100 тис. грн. з обласного бюджету спрямували на Печанівський клуб (придбання апаратури та техніки); 75 тис. грн – на аналогічні потреби Колодяжненського клубу; 20 тис. грн – для клубу с.Паволочка.

За кошти місцевого бюджету проклали водогінну мережу у Мирополі на двох вулицях протяжністю 1,5 км.

Спільно з Національною поліцією в Житомирській області реалізували проект “Поліцейський офіцер громади”, придбали патрульний автомобіль за 500 тис. грн.

Крім залучення субвенцій та інвестицій, бюджет Миропільської селищної ради цього року поповнився на 3 млн. 115 тис. грн. за рахунок продажу земельних ділянок Печанівському АТК. 

Не вдалося цьогоріч реалізувати проект із заміни фільтрів знезалізнювання (очистки) води в одній із свердловин Мирополя. Вартість робіт – 500 тис.  Роботи доведуть до кінця у наступному році. Обладнання ми отримаємо  до 24 грудня, а встановлення буде проведено в січні 2022 року. Також у зв’язку з непогодою заморозили до весни ремонт короткої дороги Миропіль – Мала Козара (кошторисна вартість робіт – 2 млн. 800 тис. грн.).

Які проблеми дісталися в спадок від Миропільської селищної ради попереднього скликання і як ви їх вирішили/вирішуєте?

– В спадок від минулої влади залишилися борги – 3 млн. грн. за асфальтування вулиць в Печанівці та Мирополі. Протягом року з боргом розрахувалися повністю.

За рік Миропільська громада кілька разів потрапляла в публічні конфлікти, громада висловлювала обурення і протестувала в тому числі і у Житомирі. Зокрема найгучнішим було питання діяльності сміттєпереробного заводу.  Які з конфліктних ситуацій для Вас були найскладнішими? Як їх вдалося вирішити?

– Конфлікти, які виникають, врегульовуємо шляхом мирного спілкування з громадськістю. Будь-яку проблему можна вирішити, потрібно приділяти достатньо часу спілкуванню з людьми, пояснювати і головне чути чого хоче громада. Тому ми виходимо до людей, влаштовуємо публічні громадські обговорення, запрошуємо до участі для врегулювання конфліктів.

Які нагальні питання до вирішення бачите на даний момент у Миропільській громаді? Які питання будуть пріоритетними у наступному 2022 році?

– Спочатку наступного року плануємо придбання сміттєвоза, приблизною вартістю 2 млн. грн. за кошти від проданих земель АТК.

У січні створимо нове комунальне підприємство “Миропількомсервіс”, яке буде надавати різні послуги населенню та комунальним установам.

Найактуальніші питання, які будуть в пріоритеті на 2022 рік – це прокладання нових  мереж освітлення вулиць, забезпечення питною водою населених пунктів громади, ремонт доріг та вулиць, покращення благоустрою, перехід на твердопаливні котли установ та закладів.

Основним завданням в наступному році буде робота над інвестиційними проектами та залучення інвесторів для ведення підприємницької діяльності.

Великим надбанням  Миропільської громадиє створення фахової команди однодумців, яка зацікавлена в ефективному розвитку громади.  Отже, будемо працювати на гарний результат для людей.