Вибрати За

Ігор Ходак вручив велосипед та набори для кемпінгу переможцям конкурсу на знання історії Романова

9 липня на території компанії ВІВАД 09 відбулося офіційне вручення подарунків переможцям конкурсу на знання історії Романова, яке оголосив до Дня селища генеральний директор підприємства, депутат обласної ради Ігор Ходак.

«Нам хотілося зробити не просто свято, а й стимулювати жителів селища дізнаватися і пізнавати рідний Романів. І дуже приємно, що на конкурс відгукнулося стільки людей. Приємно, що серед переможців є багато молоді, школярів, які зорієнтувалися, не полінувалися знайти інформацію, адже  багато фактів Інтернет не знав, потрібно було шукати їх в книгах місцевих краєзнавців та істориків», – зазначив Ігор Ходак.

Переможцем конкурсу стала Мирослава Цишнатій, яка першою правильно відповіла на абсолютно всі запитання. Їй Ігор Ходак вручив сучасний велосипед.

Ще 5 осіб, які теж оперативно і правильно відповіли на питання конкурсу, отримали в подарунок набори для кемпінгу. Це Маргарита Розвадовська,  Марія Майка, Сергій Дзензелівський, Чумаченко Дмитрій, Роман Лотиш (подарунок отримував син Сергій). Всім переможцям також вручили книги місцевого історика-краєзнавця Олександра Кондратюка «Мала енциклопедія Романівщини».

«Щиро дякуємо вам, Ігоре Євгеновичу, за подарунки, за увагу, а найголовніше – за такий важливий соціальний проект, адже це найкращий спосіб стимулювати молодь пізнавати історію рідного селища», – зазначив один з переможців – Сергій Дзендзелівський, директор бібліотеки для дорослих.
Отже, правильні відповіді на питання:
1. В якому першому документі згадується, власне, сам Романів і коли?
Литовська метрика XV ст. (період 1450-1475 рр.)
2. В якому році царським указом Романову надано статус містечка?
(1817 р.).
3. Назвіть ім’я та прізвище графа, генерала, мецената, при якому Романів досяг найвищих успіхів та став осередком культурного життя не лише на Волині, а й в Європі.
Юзеф Август Ілінський.
4. У власність якої родини перейшов Романів після смерті останнього нащадка по чоловічій лінії з родини Ілінських?
родина Стецьких.
5. В якому році було введено в експлуатацію Романівський склозавод?
1903 р.
6. В якому році пожежею було знищено палац Ілінських в Романові?
1877р.
7. Назвіть ім’я та прізвище відомого польського композитора, друга Фредеріка Шопена, який народився та навчався в Романові?
Ігнацій Фелікс Добржинський.
8. В якому році селищу Дзержинськ повернуто історичну назву – Романів?
2003 р.
9. Назвіть прізвище та ім’я мешканця Романова, етнічного німця, який будучи керівником окупаційної управи в Романові в 1943 році врятував Романів від спалення, а його мешканців від масового розстрілу?
Адольф Кренц.
10. Назва урочища та кутка на півночі Романова, яка походить від назви традиційної української страви
Борщівка
11. З іменем якої з видатних історичних постатей пов’язують назву Романів?
Князь Роман Мстиславович.
12. На берегах якої річки розміщено Романів?
річка Лісна.
13. Назвіть прізвище та ім’я уродженця Романова, винахідника, науковця, конструктора катапультного крісла для космічних ракет та літаків.
Білінець (Афанасенко) Микола Іванович.
14. Яка тварина була зображена на гербі родини Ілінських, який використовувався як герб Романова?
Лис
15. У ході якої військової операції було звільнено Романів від Німецької окупації?
Житомирсько-Бердичівська наступальна операція.