Вибрати За

Як стати водієм: плюси та особливості професії

Водій — це людина, яка керує транспортним засобом (легковий автомобіль, вантажівка, спецтехніка та ін.). Шофер повинен розбиратися в технічному обслуговуванні авто, розуміти, як працюють його вузли, знати правила дорожнього руху та основи безпеки на дорогах. Водії часто виконують й іншу роботу. Наприклад, переносять вантажі та видають їх клієнтам, приймають заявки, оплату та ін.

Робота водієм досить проста, але підходить далеко не всім. Ви повинні любити дорогу, добре розумітися на машинах, бути досить уважними.

Плюси та мінуси професії

До переваг варто віднести:

  1. Можливість відвідати різні міста та навіть країни.
  2. Простота працевлаштування, відсутність потреби в тривалому навчанні.
  3. Непогана зарплата, можливість додаткового заробітку.

З недоліків варто виділити ненормований робочий день, підвищені ризики при керуванні автомобілем, а також необхідність стежити за станом транспортного засобу. Пам’ятайте, що ви будете відповідальні за нього.

З плюсів можна зазначити й те, що сучасні автомобілі мають досить комфортний салон із клімат-контролем, кондиціонером та піччю, тому вам буде зручно в них знаходитися. Крісла відрізняються гарною ергономікою, мають підігрів, тому взимку ви не замерзнете.

Де вчитися

Вам знадобиться закінчити будь-яку автошколу, щоб отримати посвідчення водія. Пам’ятайте, що категорія «В» — це легкові авто, «С» — вантажні. Інші категорії можна отримати лише за наявності відповідного досвіду та закінчення курсів.

Практика показує, що водій — це перспективна професія, яка завжди потрібна. Ви зможете працювати в таксі або кур’єром, возити керівника, доставляти різні вантажі та товари. Можна вивчитися на водія великовантажного автомобіля. У такому разі різко збільшується рівень зарплати, особливо якщо ви працюватимете в Європі. Хороші водії отримують по 2–3 тисячі євро, при цьому катаються по всьому континенту. Також присутня можливість кар’єрного зростання — ви зможете купити собі транспортний засіб, що значно підвищить рівень доходів.