Вибрати За

Юрій Чумаченко розповів про умови роботи Романівської селищної ради, соціальних служб і закладів громади в умовах аварійних відключень

Війна і масовані ракетні удари по об’єктам енергетичної інфраструктури суттєво вплинули на життя громадян. Близько 32 годин поспіль  не було світла у деяких населених пунктах Романівської громади після обстрілу 15 листопада. Аварійні відключення траплялися й після того. Більшість часу не було й мобільного зв’язку та інтернету.

Тож Твій Романів звернувся за коментарем до т.в.о. романівського селищного голови Юрія Чумаченка за коментарем, аби пояснити читачам як працюватимуть установи і заклади в період дуже тривалих відключень світла і куди звертатися за допомогою.
Як роз’яснив Юрій Чумаченко, Романівська селищна рада в умовах тривалого відключення світла працюватиме в штатному режимі. Сектор соціального захисту, ЦНАП, служба у справах дітей працюватимуть, проводитимуть прийом документів, проте можливі труднощі з видачею документів, інформацію для яких потрібно брати з електронних реєстрів.

Зараз йде активний процес забезпечення закладів Романівської громади генераторами.

«Перш за все ми маємо забезпечити діяльність РКП «Сервіс», аби вчасно набирати водонапірні вежі і відкачувати нечистоти. Так, заклад буде оснащений двома трьохфазними генераторами: один надає селищна рада, один – підприємець Ігор Ходак. Також ми купуємо півтонни дизелю для Романівської лікарні, яка має свій генератор, і тонну дизелю РКП «Сервіс». На разі шукаємо можливість придбати генератор для будинку пристарілих у Камені. Раніше ми передали 5 побутових генераторів, отриманих від ULEAD для навчальних закладів – їх використовуватимуть для підтримки холодильників, освітлення. Для роботи котелень у опорних навчальних закладах ми вже придбали і очікуємо надходження  4 потужних генераторів. Оголосили тендери, щоб такі ж купити й для інших шкіл», – розповів Юрій Чумаченко.

Також він зауважив, що на площі Єдності діятиме пункт обігріву, який встановила Варта правопорядку, де можна буде зігрітися, зарядити ліхтарі, павербанки, попити гарячого чаю. У пункті працюватиме черговий від ДСНС. У випадку надзвичайних ситуацій, серйозних проблем чи вирішення нагальних питань за відсутності світла і зв’язку громадяни можуть звертатися до чергового, який уже передасть інформацію чи сконтактує з керівництвом громади.