Вибрати За

Юрій Чумаченко: кожен господар у Романівській громаді має мати договір на вивезення сміття і дбати про чисте узбіччя біля свого двору

У Романові планують відновити рейди комісії з благоустрою та візьмуть на роботу інспектора, який слідкуватиме за дотриманням норм благоустрою.

Про це Твій Романів повідомив в.о. романівського селищного голови Юрій Чумаченко.

«Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту, впорядковані вулиці та парки віддзеркалюють моральне обличчя громади і кожного її мешканця. Романівська громада теж має бути чистою і охайною. Так, багато в чому цей показник залежить від місцевої влади та працівників з благоустрою, і ми докладемо максимум зусиль, щоб виконати свої обов’язки. Проте чисто не там де прибирають, а там, де не смітять. Тож звертаюся із закликом до громади – зверніть увагу на територію поруч з вашим двором, приберіть будівельні матеріали, дрова і звалища інших речей. Дбайте про рідне село чи селищне – не смітіть», – зазначив Юрій Чумаченко.

Зокрема він відмітив, що з другої половини серпня відновить активну роботу комісія з благоустрою. За порушення правил – перш за все створені смітники, склади дрів, будматеріалів, сіна і т.д., залишені на дуже тривалий час авто на узбіччях – складатимуть акти, без відсутності реакції на них – протоколи і накладатимуть штрафи.

Також у громаді запрацює інспектор з благоустрою – його робота на 100% полягатиме у обході дворів, перевірці дотримання вимог і складанні протоколів на порушників. Посада нині вакантна, працівнику обіцяють зарплатню та додатково премії у вигляді певної суми відсотків від сплачених штрафів.

Кожен двір у громаді має мати укладений договір на вивезення сміття. Не буває так, що у когось немає, що викинути, просто хтось обманює себе і оточуючих, викидаючи сміття туди, куди не належить.

Варто зауважити, з початку роботи комісії з благоустрою Романівської селищної ради було складено 62 акти про порушення правил благоустрою, 11 – у 2022 році. 43 жителі відреагували на акти та усунули порушення, а от щодо 19 осіб були складені протоколи. В результаті 18 осіб сплатили штрафи від 340 до 1340 грн.

Договори на вивезення сміття мають власники лише 1200 обійсть/квартир.